Rīgas apkaimju biedrības un citas NVO prasa nogaidīt ar būvniecību velotrekā «Marss»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Vairākas Rīgas apkaimju biedrības un citas nevalstiskās organizācijas (NVO) vēstulē lūdz valdību dot Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldei laiku, lai izvērtētu bijušā velotreka “Marss” teritorijas atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam. Tas nozīmē - neuzsākt būvdarbus teritorijā līdz izvērtējuma saņemšanai, informēja apvienība „Pilsēta cilvēkiem“.

Biedrības vēstulē paudušas atbalstu bijušās velotreka “Marss” teritorijas saglabāšanai kā publiski pieejamai zaļajai zonai.

Vēstulē norādīts, ka 30. jūnijā ir saņemta Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes starpatbilde uz privātpersonas priekšlikumu iekļaut “Marsa” teritoriju Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā. Esot norādīts – lai varētu apkopot un pārbaudīt pieejamo vēsturisko informāciju, izskatīt iesniegto dokumentāciju, veikt salīdzinājumu ar citiem šādas tipoloģiskās grupas objektiem un apsekot to dabā, lai novērtētu tā kultūrvēsturisko vērtību un saglabātību, lēmuma pieņemšanas termiņš tiek pagarināts līdz 15. septembrim.

Tāpēc, lai dotu iespēju izvērtēt teritorijas atbilstību Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļa statusam un neizpostītu to, pirms nav noskaidrota tās kultūrvēsturiskā vērtība, biedrības aicina neuzsākt Valsts drošības dienesta ēkas būvniecības darbus, tostarp koku nociršanu pirms Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes lēmuma pieņemšanas.

Vēstuli valdībai parakstīja 12 NVO: Rīgas Apkaimju alianse, Čiekurkalna attīstības biedrība, Rīgas Centra attīstības biedrība, sabiedriskās politikas centrs “Providus”, biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse”, Teikas apkaimes biedrība, Regbija klubs “Eži”, Sarkandaugavas attīstības biedrība, Vides aizsardzības klubs, Brasas apkaimes biedrība “PAR kokiem Rīgā” domubiedru grupa, invalīdu un viņu draugu apvienība “Apeirons”.

KONTEKSTS:

Pēc tam, kad plašumā izvērtās iedzīvotāju iebildes pret koku izciršanu bijušā velotreka “Marss” teritorijā, publiski tika paziņots, ka plānotā biroja ēka bija paredzēta Valsts drošības dienesta vajadzībām. Ēkas būvniecības iecere aktualizēja jautājumu par specdienestu apvienošanu. Viens no koalīcijas partneriem - Jaunā konservatīvā partija - vēlētos atsevišķu Latvijas specdienestu apvienošanu, savukārt premjers un prezidents ir pret šādu ieceri.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti