4. studija

Banānu svēršanai nepieciešama īpaša atļauja!

4. studija

Dienvidu tilta defektus komentē tā apsaimniekotājs

Paradokss: vienam dzīvoklim - trīs adreses!

Rīgā vienam dzīvoklim rēķinos parādās trīs dažādas adreses

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rīgā Bauskas ielas 8.nama apsaimniekotāja rēķini pēdējā laikā pārsteidza ēkas iedzīvotāju Janīnu Pauliņu – viņai nosūtītajos rēķinos parādās jau trīs dažādas adreses. Apsaimniekotāja pārstāvji saka, ka vienai ēkai tiešām ir dažādas adreses, bet dabā viss notiek vienā mājā un satraukumam nav pamata. 

Adresē Rīgā, Bauskas ielas 8.namā, 3.dzīvoklī Janīna deklarējusies 2005. gadā 25. oktobrī.  

“2008.gadā maija mēnesī es saņēmu komunālo maksājumu rēķinu ar izmainītu adresi - Bauskas 8/8b, dzīvoklis trīs,” LTV raidījumam "4.studija" stāsta Janīna. 

Apsaimniekotājs SIA “Mūsu nami” paskaidroja, ka nepareiza adrese ieviesusies datora kļūdas dēļ, un pagaidām to nevar labot.  

Taču pērn gada beigās komunālo pakalpojumu rēķinā viņas adrese kļuva vēl dīvaināka.  

“2015. gadā novembrī atkal izmainījās adrese - Bauskas 8/8c Ludviķa iela 10 dzīvoklis 3. Es atkal zvanīju pārvaldniekam. Viņš teica, lai es vēršoties Zemgales priekšpilsētas būvvaldē - lai es tur prasot. Es prasu - kāpēc man, vecam cilvēkam, kaut kur jāstaigā pa Zemgales priekšpilsētas izpilddirekciju, kāpēc man izmainīta tā adrese. Viņš nerunāja - vienkārši atslēdzās,” stāsta Janīna.  

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka pastāstīja, ka būvvalde pēc raidījuma lūguma, pārbaudot informāciju, secināja, ka rēķinā ir norādītas dažādas adreses, un tikai vienā no šīm adresēm ir dzīvoklis Nr.3. “Līdz ar to mēs secinām, ka tā būtu Bauskas iela 8, dzīvoklis 3,” atzina Žūka. 

Rēķinā ir norādītas trīs atsevišķas adreses, adrešu kopums, kas atsevišķi eksistē, bet kā viena adrese dabā šobrīd neeksistē. 

SIA “Mūsu nami” no komentāra kameras priekšā par neskaidrajām adresēm atteicās, norādot, ka ar šo jautājumu jāvēršas pie grāmatveža, kas apkalpo uzņēmumu un arī rēķinos šīs adreses norāda.

SIA “Mūsu nami” grāmatvedis Zigmunds Strautiņš savukārt telefonintervijā skaidroja, ka  “visas mājas komunikācijas, piemēram, koplietošanas elektrība, nāk uz vienu māju, kurai ir divas adreses, līdz ar to, visi kopīpašnieki dala izdevumus atbilstoši savām domājamām daļām”.  Tāpēc arī Janīnai Pauliņai jāmaksā “tāpat kā tajā citā adresē, bet reāli viss notiek vienā mājā”. 

“Tāpēc ir tāda situācija. Bet pirmo reizi dzirdu, ka kādam ir tāda problēma,” atzina grāmatvedis.  “Ja viņai ir problēma, paņemsim ar korektoru, aizzīmēsim ciet. Lai viņa pati ar korektoru aizlīmē tos vecos, turpmāk mēs viņai aizzīmēsim ciet. Es tiešām neredzu te problēmu. Ne viņai apmaksa, ne viņai kas - nekas nemainās,” mierināja grāmatvedis. 

Lai gan dzīvokļa rēķinos norādīta dabā neeksistējoša adrese, šie rēķini tomēr Janīnas kundzei ir saistoši un ir jāapmaksā. 

“Konkrētajā gadījumā kundze noteikti ir noslēgusi savstarpēju līgumu ar šo apsaimniekotāju, līgumsaistības ir jāpilda neatkarīgi no tā, kāda ir šīs kundzes adrese. Ne vienmēr rēķinos ir nepieciešams norādīt adresi, jo tur norāda personas kodu vai ēkas kadastra numuru, līdz ar to šis rēķins kundzei šai gadījumā ir saistošs,” skaidroja būvvaldes pārstāve Žūka.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti