Dienas ziņas

Dobeles kultūras nama pārvērtības

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Pārdaugavas iedzīvotāji piketē pret 100 koku ciršanu

Rīgā pie Botāniskā dārza piketā pret koku izciršanu pulcējās 100 cilvēku

Svētdien, 17.martā, Rīgā, Hāmaņa muižas parkā, notika pikets pret ieceri Botāniskā dārza apkaimē izcirst aptuveni 100 kokus. Par to informē biedrībā „Aleju aizsardzība". Iedzīvotāji vēlas, lai Rīgas būvvalde pagarina sabiedrisko apspriešanu. 

Hāmaņu muižas parkā pulcējās apkaimes iedzīvotāji. Ar bērniem, ar zīmējumiem un suņiem. Līdzās tēli no multfilmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”, kur galvenie varoņi cīnījās par iemīļotā parka saglabāšanu Maskačkā. Bet pāri ielai, aiz žoga ir teritorija, kur īpašnieki grib nocirst aptuveni 100 koku un uzcelt daudzdzīvokļu māju.

“Nocērt visu zaļo zonu. Tā ir tā Rīga, ko gribam redzēt? Vai tas ir tas skaistums, ko gribam ieraudzīt? Vēl vieni koki, kas lēnām pazūd, un šī apbūvētā zona kļūst platāka,” sacīja piketa dalībniece Ruta Beināre.

“Tas ir koks, kur ir visādi dzīvnieki, putniņi un tārpi. Koki ir mājas arī dzīvniekiem. Man patīkamāk dzīvot pilsētā, kur ir daudz zaļumu un koki. Tad ir forši,” sacīja piketa dalībniece Sofija Jansone.

Iedzīvotāji piketā pret koku izciršanu
00:00 / 01:31
Lejuplādēt

Arī Latvijas Radio uzrunātie iedzīvotāji pastāstīja, ka vēlas atbalstīt koku saglabāšanu.

 

Sākotnēji bija iecerēts, ka miermīlīgā pasākumā varētu piedalīties aptuveni 50 cilvēki, bet atnāca aptuveni 100 iedzīvotāju. Tika vākti arī paraksti.

Starp piketa dalībniekiem arī dzejniece Inese Zandere: “Muļķīgi, ka pilsēta, kurā tik daudz nesakoptu māju, aizlaistu māju, lieto kā argumentu 104 koku nociršanai vajadzību uzcelt vēl vienu māju. Man tas liekas absurdi pašā būtībā.”

Bērni zīmēja. Zandere lasīja dzejoļus par kokiem. Bet diriģents Ints Teterovskis cienāja ar sulām no Kuldīgas ielas kļavām. “Iedomājies – betonā nekad neieurbsi. Te ir dzīva manta.Tas stūrītis tāds noplucis. Būtu jāsakopj. Labi, ka vispār kāda aktivitāte. Bet, vai celt tādas lielas dzīvojamās mājas, es nezinu, vai tā būtu pareizā izeja,” sacīja Teterosvkis.

Piketa dalībnieki uzsvēra – viņi grib nosargāt ne tikai kokus ar putniem, vāverēm un sikspārņiem. Daudzstāvu nams šajā vietā neiederas. Tas sabojās vēsturisko Pārdaugavas pilsētvides ainavu. 

Savukārt biedrības vadītāja Ingrīda Ērenpreiss Latvijas Radio skaidroja, ka pulcēsies bērni un pieaugušie ar saviem zīmējumiem, fotogrāfijām, gleznām, tāpat pasākumā būs dzejnieki, mākslinieki, dendrologi, velosipēdisti un citi dabas draugi.

“Mēs vienreiz jau esam nosargājuši šo te Hāmaņa muižai piegulošo stūri ar lielajiem kokiem, kas saistās ar šo muižiņu. Kuru gribēja izcirst, lai paplašinātu izbrauktuvi no Kuldīgas un Skolas ielu. Tas bija jau sen. Ar tādiem pašiem piketiem un Daiņa Īvāna atbalstu, kas toreiz bija domē, mums izdevās to nobremzēt,” atceras Zandere.

Biedrības „Aleju aizsardzība" vadītāja Ingrīda Ērenpreiss
00:00 / 01:19
Lejuplādēt

Pirmdien, 18.martā, beidzas sabiedriskā apspriešana, un Rīgas būvvaldē būs jāiesniedz iebildes un ierosinājumi. “Esam iesnieguši, lai būtu pagarinājums sabiedriskajai apspriešanai līdz 8 aprīlim . Tas nozīmē vēl trīs nedēļas. Mēs gribam iet kopā ar klimata aizstāvjiem, zinātniekiem un cīnīties tālāk par valsts nozīmes kultūras pieminekļa statusu mūsu dabas un kultūras mantojumam ainavai.”

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt