Pusdiena

Rīdzinieka statusu dome tirgos par 775 eiro; kritiķi šo lēmumu sauc par bezjēdzīgu

Pusdiena

Francija neatbalsta ASV pretraķešu sistēmas nodošanu NATO

Rīga pirmā visiem liks maksāt arī par nokrišņu ūdeņu aizvadi

Rīga liks maksāt par nokrišņu ūdeņu aizvadi

Pašvaldības kapitālsabiedrība "Rīgas ūdens" sākusi informēt klientus, ka turpmāk būs jāmaksā ne tikai par saimniecisko kanalizāciju, bet arī nokrišņu ūdeni, kas no privātīpašnieka teritorijas tiek ievadīts kopējā pilsētas tīklā.

Iekasēt maksu par lietus ūdeni ļauj martā pieņemtie valdības noteikumi. Lai gan paziņojumus klientiem izsūta tikai tagad, Rīga par nokrišņiem liks maksāt arī par aprīli un maiju.

"Rīgas ūdens" gan norāda, ka ar papildu tēriņiem lielākoties jārēķinās centra iedzīvotājiem gadījumos, ja saimnieciskā un lietus kanalizācija nav šķirtas.

Iekasēt maksu par lietusūdeņu savākšanu un aizvadi no šā pavasara ļauj ar lielu kavēšanos valdības izstrādātie noteikumi. Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumu Saeima pieņēma jau pērnvasar, tas stājās spēkā ar šo gadu, bet līdz pat marta otrajai pusei nebija piemērojams Ministru kabineta (MK) noteikumu trūkuma dēļ.

Kā stāsta uzņēmuma "Rīgas ūdens" Juridiskās daļas vadītāja Irēna Jurisone, jaunie noteikumi radīs vienotu kārtību, kā iedzīvotājiem maksāt par nokrišņiem. "Katra pašvaldība šos jautājumus regulē ar saviem saistošajiem noteikumiem. (..) Ir daudzi lietotāji, kas jau šobrīd maksā par lietusūdeņu novadīšanu. Taču problēma ir tāda, ka mēs līdz MK noteikumu apstiprināšanai, rēķinu varējām piestādīt tikai tiem, kam jau šāda lieta bija iestrādāta pakalpojumu līgumā. Savukārt atbilstoši MK līgumam - neatkarīgi no tā, vai tas ir rakstīts līgumā vai nav, par to būs jāmaksā," pauda Jurisone.

"Rīgas ūdens" klienti jūnija sākumā saņems rēķinus, kuros nu būs arī maksa par lietus notekūdeņu novadīšanu. Turklāt jāmaksā būs par periodu, sākot jau no 1. aprīļa.

Par lietu jāmaksā gan nebūs visiem, norāda juriste Jurisone. "Mēs nerunājām par jebkuru kanalizācijas lietotāju, bet tikai par tiem kanalizācijas lietotājiem, kuri ir pievienoti pie tā saucamās kopsistēmas. Rīgā un vēl dažās pilsētās ir tādi rajoni, kur nav nodalītas lietusūdeņu novadīšanas sistēmas un kanalizācijas noteikūdeņas sistēmas. Ja mēs runājam par Rīgu, tad tas varētu būt Rīgas centrs un vēl mazliet citur," saka Jurisone.

Dokumenti

Lietus notekūdeņu daudzuma un izmaksu aprēķins 15 dzīvokļu mājai Merķeļa ielā 9 Rīgā

Lejuplādēt

7.79 KB

Viena tāda māja, kam jārēķinās ar jauno nokrišņu maksājumu, ir 15 dzīvokļu nams Merķeļa ielā 9. Īpašumā ir 141 kvadrātmetrs asfalta, mazliet mazāk bruģa un teju 500 kvadrātmetru jumta seguma. Pēc vidējā nokrišņu daudzuma un īpašas formulas aprēķināts, ka tur ik mēnesi rodas 25 kubikmetri lietus ūdens. Sadalot uz dzīvokļiem, rēķināms, ka katram miteklim pie mēneša rēķina klāt būs viens eiro un 24 centi.

Jauno maksājumu uzteic Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Ģirts Beikmanis. Viņš saka – nākotnē ar rēķinu par lietu jārēķinās arī tur, kur saimnieciskā un lietus kanalizācija ir nodalītas. "Tas ir tāds pats pakalpojums kā citi. Ja tiek ielaisti kanalizācijas sistēmā, lietusūdeņi ietekmē attīrīšanas sistēmu. Ja šobrīd tā notiek, tad es negribu apgalvot, ka tas tā būs mūžīgi mūžos (..)," saka Beikmanis.

Daļai klientu "Rīgas ūdens" par nokrišņiem liek maksāt jau no gada sākuma. Turklāt iedzīvotāji vēsta, ka vienas mājas dažādi dzīvokļi rēķinus saņēmuši ar atšķirīgiem aprēķiniem. Jūnija rēķinos uzņēmums sola pievienot arī skaidrojumu par maksas aprēķinu, ko klienti varēšot vērtēt un apstrīdēt. Jaunā kārtība "Rīgas ūdenim" šogad ļaus iekasēt 125 000 eiro.

Dokumenta avots: "Rīgas ūdens"

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt