Rīga cer pārbūvēt Kongresu namu par nacionāla mēroga koncertzāli

Plašākai publikai prezentēts izstrādātais Rīgas Kongresu nama pārbūves tehniskais projekts, kura pasūtītājs ir SIA „Rīgas nami”, projekta autors - SIA „Arhitektu birojs NAMS”, arhitekts Sergejs Ņikiforovs.

„Veicot Rīgas Kongresu nama pārbūvi, plānots izveidot mūsdienīgām tehnoloģijām aprīkotu, daudzfunkcionālu koncertzāli ar 1500 skatītāju vietām, vienlaikus nodrošinot tajā gan augstu akustikas kvalitāti, gan plašas telpu transformācijas iespējas”, informēja SIA „Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Vineta Verika.

Tehniskais projekts paredz veikt pilnu skatuves aprīkojuma (zāles transformācijas sistēmas, izrāžu vadības, sakaru un informatīvās apziņošanas sistēmas un skatuves augšējās mašinērija), zāles aprīkojuma (apskaņošanas sistēma, aktīvās akustikas sistēma), Lielās un Mazās zāles apgaismojuma sistēmu, mēbeļu un interjera nomaiņu, kā arī visu ārējo un iekšējo inženiertīklu izbūvi.

Projekta realizācija saskaņā ar darbu grafiku – 36 mēneši. Kopējās tā izmaksas (tai skaitā būvdarbi, tehnoloģiskais aprīkojums, autoruzraudzība, projektu vadība utt.) - 39 680 520 eiro.

Projekta īstenošana būtu iespēja Rīgai iegūt modernu Eiropas mērogiem atbilstošu kultūras pasākumu norises vietu, papildus stiprinot pozīcijas arī biznesa tūrisma nišā, jo pēc rekonstrukcijas Kongresu namā būs iespēja rīkot dažādus vietēja un starptautiska mēroga kongresus, konferences un seminārus. Šobrīd tādu vietu Rīgā trūkst.

Rīgas dome gan uzskata, ka pilsēta vien tik vērienīgu projektu realizēt nevarēs, tāpēc šobrīd uz atklātu sarunu un sadarbību tiek aicināta valsts, lai koncertzāle būtu gatava uz Latvijas simtgadi – 2018.gadā.

Saskaņā ar izstrādāto biznesa plānu, tiek prognozēts, ka Kongresu namā pēc rekonstrukcijas varētu notikt līdz 300 pasākumiem gadā – dažāda žanra un formāta koncerti, teātra izrādes, konferences, semināri u.c. pasākumi.

Rīgas Kongresu nams celts 1981.gadā kā Politiskās izglītības nams.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti