Panorāma

Ogrē piketē pret iejaukšanos muzeja darbībā

Panorāma

Panorāma

A. Bartaševičs Rēzeknē iztur neuzticības balsojumu

Rēzeknes mērs Bartaševičs iztur neuzticības balsojumu

Rēzeknes domes piecu deputātu paustā neuzticība pilsētas mēram Aleksandram Bartašēvičam atbalstu pārējo deputātu vidū neguva. Opozīcijas pārmetumus, toskait par nacionālā naida kurināšanu, Bartaševičs, kurš Rēzekni vada jau gandrīz 14 gadu, sauca par "klajiem meliem".

Piektās kolonas atbalstīšana, izslēgšana no partijas "Saskaņa", mudinot sadarboties ar Krieviju, un arī krievu valodas fakultatīvo mācību atbalstīšana Rēzeknes skolās. To visu un vēl citus argumentus pieci no trīs dažādiem sarakstiem ievēlētie Rēzeknes domes opozīcijas deputāti minēja, mudinot balsot par Bartaševiča atstādināšanu no priekšsēdētāja amata.

"Mani uztrauc tas, ka Rēzeknes mērs no malas izskatās kā pretvalstisks darbonis, ar kuru vairākas reizes tiekas Valsts drošības dienests, un rezultāti nav zināmi," sacīja deputāts Jānis Zeltiņš ("Progresīvie").

Aizstāvēt mēru steidza tikai viņa vietnieks Aleksejs Stecs, minot ielu remontus un citas pilsētā paveiktās saimnieciska rakstura lietas. Bartaševičs pārmetumus noraidīja kā  "klajus melus", aizstāvot sevi ar kāda atbalstītāja vārdiem ierakstā sociālajos tīklos.

"Es esmu latvietis, taču neko sliktu mūsu mēra runās un darbībās nesaskatu. Rēzeknieši vēlēja sev tīkamu saimnieka partiju savā pilsētā. Jūs domājat – rēzeknieši neredz, kas notiek pilsētā un tagad  domē?" kādu savu atbalstītāju citēja Bartaševičs.

"Mana pozīcija visos jautājumos bija nepareizi tulkota, ja nepateikt skaidrā valodā: cilvēki meloja un darīja to apzināti.

Es neatbalstu..., vai pareizāk sakot, atbalstu Ukrainu viņu cīņā ar Krievijas agresiju un tiešām uzskatu, ka Krievija ir galvenais vaininieks šajā karā," apgalvoja Rēzeknes mērs.

Rītdien Rēzeknē gaidāmi vairāki atbalsta pasākumi Ukrainai, taču opozīcija domes vadībai pārmet iniciatīvas trūkumu plašākiem un publiskākiem pasākumiem.

"Festivāla parkā sadarbība ar Rēzeknes novada pašvaldību tiek organizēts pasākums, kur Rēzeknes pilsētas domes nepiedalās. Tas, kas nāk no pilsētas domes puses, ir dievkalpojumi, kas parasti šajā laikā arī notiek, kas ir labi, ka šajos dievkalpojumos tiks pieminēts Ukrainas jautājums un Ukrainas šausmas, bet tas ir kārtējais dievkalpojums," norādīja Rēzeknes domes deputāte Ināra Groce (NA/LZP/JV/LRA/LP).

Priekšsēdētājam neuzticību paudušie deputāti plāno vērsties arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā ar lūgumu izvērtēt Bartaševiča atrašanos domes priekšsēdētāja amatā.

Latvijas Radio aptaujā Rēzeknes ielās pārliecinājās, ka pilsētas iedzīvotājiem ir dažādi viedokļi par Rēzeknes mēru un opozīcijas rosināto Bartaševiča atbrīvošanu no amata.

Aptauja: Rēzeknieši vērtē pilsētas mēru Aleksandru Bartaševiču
00:00 / 01:30
Lejuplādēt

KONTEKSTS:

Rēzeknes domes opozīcijas deputāti iesniedza pieprasījumu, lai domes sēdē sarīkotu balsojumu Bartaševiča gāšanai no pilsētas mēra amata. Iesniegumu parakstījuši visi pieci pašvaldības opozīcijas deputāti – Ināra Groce (NA/LZP/JV/LRA/LP) un abi pārējie no viņas pārstāvētā apvienotā partiju saraksta ievēlētie Jāzeps Korsaks un Juris Guntis Vjakse, kā arī Jānis Zeltiņš ("Progresīvie") un Voldemārs Platacis (Jaunā konservatīvā partija).

Rēzeknē koalīciju veido astoņi deputāti, kuri tika ievēlēti no partijas "Saskaņa" saraksta. Bartaševiču gan nesen izslēdza no "Saskaņas". Bartaševičs iepriekš norādīja, ka pēc viņa izslēgšanas no "Saskaņas" partiju nolēmuši pamest vēl ap 120 biedri no Rēzeknes pilsētas un novada un Ludzas novada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti