Dienas ziņas

Baložu pilsētas meži grimst atkritumos

Dienas ziņas

Latvijā sarosījušies maluzvejnieki

Rēzeknē apgūst novadu mācību

Rēzeknē skolēni apgūst novadu mācību

Rēzeknes izglītības iestādēs šajā mācību gadā skolēniem ir dota iespēja fakultatīvā ceļā apgūt novadu mācības programmu. Tajā skolēni mācās novada vēsturi, literatūru, latgaliešu valodu un kultūru. Šāda programma skolās izveidota, pateicoties pašvaldības piešķirtajam papildu finansējumam fakultatīvajām nodarbībām.  

Tēmas, ko skolēni apgūst novadu mācībā, ir dažādas, piemēram, svētku tradīciju ievērošana, savas pilsētas ielu izpēte un dažādu ēdienu pagatavošana. Skolotāji atzīst, ka būtiski stundās darboties praktiski, jo tādā veidā bērni daudz ātrāk un efektīvāk iegaumē jaunās tēmas.

Rēzeknes Katoļu vidusskolas Latviešu valodas un literatūras skolotāja Inese Višķere stāsta, ka, „piemēram, mēs gājām uz virtuvi, cepām sirnīkus, tā viņus pie mums sauc – biezpiena plāceņus, un runājam arī savā starpā latgaliski, arī nosaucot produktus un visu pārējo”.

Fakultatīvā priekšmeta novadmācība ietvaros savas zināšanas par valodu nostiprina gan tie skolēni, kuri ģimenē un draugu lokā sarunājas latgaliski, gan tie, kas vēl tikai maz pamazām iepazīst šo nozari.

Skolotāji atzīst, ka lielākās problēmas skolēniem sagādā rakstu valodas apgūšana un mācību materiālu trūkums. Programma vēl ir jauna, tāpēc ar laiku tajā noteikti ieviesīs dažādus labojumus un mācību stundas noritēs vēl interesantāk un atraktīvāk.

„Grūti šobrīd spriest, tāpēc, ka mēs paši piedalījāmies entuziastu grupa, kas tika savākta, pārsvarā latviešu valodas skolotāji. Paši kā pratām, tā izstrādājām paraugu programmai. Redzēsim, kā tur būs tālāk, kā tā tiks aprobēta,” stāsta skolotāja Inese Višķere.

Viņa arī atzīst, ka ir problēmas ar mācību literatūru, pašlaik programmā izmanto augstskolas teritoriāli lingvistisko vārdnīcu, bērnu grāmatiņas un daiļliteratūru. „Gribētos jau arī mācību grāmatu tādu, ko varētu izmantot ikdienā. Tomēr skolotājam tas ir arī sarežģīts darbs, meklēt materiālus,” pauž skolotāja.

Rēzeknes Katoļu vidusskolā novada mācību apgūt varēs arī nākamajā mācību gadā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti