Panorāma

Turpinās prezidenta amata kandidātu debates

Panorāma

LTV top jauns seriāls

RD opozīcijas pieprasījumus neatbalsta

Reinbahs paliks RD Satiksmes departamenta vadītāja amatā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rīgas domes (RD) deputāti otrdien ārkārtas sēdē noraidīja "Vienotības" frakcijas sagatavoto lēmumprojektu par RD Satiksmes departamenta vadītāja Vitālija Reinbaha atstādināšanu no amata, tādējādi Reinbahs amatu saglabājis, aģentūra BNS uzzināja domes sēdē.

Rīgas mērs Nils Ušakovs ("Saskaņa") norādīja, ka lēmumprojektā nav iestrādāts konkrēts pants, pēc kura Reinbahu dome varētu atlaist, taču "Vienotības" frakcijas vadītāja Sarmīte Ēlerte norādīja, ka atlaišanas iemesls ir darba devēja uzticības zaudēšana.

Deputāte uzskata, ka pagaidām, kamēr Reinbahs ir kriminālprocesā aizdomās turama persona, viņš nevar ieņemt vadošu amatu, jo "demokrātija balstās uz uzticību pārvaldei, un šāda cilvēka iecelšana amatā grauj uzticību demokrātijai". "Cilvēks, kurš ir aizdomās turētais noteiktā krimināllietā, nevar būt Satiksmes departamenta vadītājs - gluži vienkārši un arī tāpēc, ka viņa atbildībā ir ārkārtīgi lielas naudas summas. Rīdzinieki nevar būt droši par naudas pārvaldību," sacīja Ēlerte.

Opozīcija norāda, ka Reinbaha vadītā  departamenta pārvaldībā ir  "Rīgas satiksme"  , ar kuras saimniecisko darbību līdz šim deputātiem neesot ļauts iepazīties, aizbildinoties ar komercnoslēpumu.  Taču vēl nesen Valsts kontrole  revīzijā konstatēja, ka uzņēmums nelietderīgi izlietojis 16 miljonus eiro .

Jau ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Rīgas pašvaldības Satiksmes departamenta direktoram Reinbaham ir piemērojis aizdomās turētā statusu kriminālprocesā, kurā tiek izmeklēti ar kukuļošanu saistītie noziedzīgie nodarījumi. Pēc šādas informācijas saņemšanas no KNAB "Vienotības" frakcija aicināja sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai prasītu Reinbahu atbrīvot no amata.

Tāpat jau vēstīts, ka Reinbahs amatā tika apstiprināts šā gada 31. martā. Deputāti tolaik sēdē neatbalstīja "Vienotības" priekšlikumu jautājuma izskatīšanu atlikt, jo "Vienotība" bija vērsusies KNAB ar jautājumu, vai Reinbaham nav piemērots kriminālprocesuālais statuss kriminālprocesā, kas saistīts ar iespējamo kukuļošanu Satiksmes departamentā. Deputātu vairākums arī noraidīja Nacionālās apvienības priekšlikumu par Reinbaha iztaujāšanu pirms balsojuma.

Reinbahs Satiksmes departamentā strādā kopš 2009.gada. Šajā laikā viņš bijis vairāku departamenta struktūru priekšnieks. Pērn novembrī Reinbahu iecēla par RD Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāju.

KNAB iepriekš pārbaudījis lēmumus par pasažieru pārvadājumiem un, iespējams, maksājumus kādai arodbiedrībai. Saistībā ar sākto izmeklēšanu KNAB darbinieki veica kratīšanu domes Satiksmes departamentā. Medijos izskanēja neoficiāla informācija, ka par kukuļa prasīšanu aizdomās tiek turēts Reinbahs, savukārt otrs aizdomās turētais, iespējams, bija arodbiedrības "LABA" vadītājs Raimonds Gailis. Prese vēstīja, ka Reinbahs atzinis, ka KNAB viņu iztaujājis, bet apsūdzības viņš noliedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti