Dienas ziņas

S. Nīniste: NATO valstīm jāaudzē individuālās kaujas spējas

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

"Pogā" bērniem pieejama jauna gaitas veicināšanas iekārta

Rehabilitācijas centrā «Poga» bērniem pieejama jauna gaitas veicināšanas iekārta

Rehabilitācijas centrs "Poga" šajā svētku nedēļā saņēmis unikālu dāvanu bērniem ar kustību traucējumiem – jaunu gaitas veicināšanas iekārtu. Daudziem bērniem tā palīdzēs attīstīt pareizu gaitu un staigāšanu, vēl daļai bērnu palīdzēs piecelties no ratiņkrēsla, kā arī atbalstīs tos bērnus, kuriem pēc operācijas vai kādas traumas nepieciešams atkal iemācīties staigāt.

Septiņus gadus vecā Rebeka pārvietojas ar palīglīdzekļu atbalstu. Šodien viņa drosmīgi demonstrēs, kā strādā elektroniski vadāmā griestu iekares sistēma un kā tā var palīdzēt bērnam pašam spert soļus un staigāt. Pirmais solis – piecelties kājās, noturēt balansu un tad seko pirmie soļi. Līdz daudz grūtākiem vingrinājumiem, piemēram, noturēt līdzsvaru un uzkāpt pa nelielām kāpnēm. Viena šāda nodarbība fizioterapeita pavadībā ilgst precīzi stundu.

Rebeka atzina, ka ir grūti izpildīt vingrinājumus, taču fizioterapeits palīdz.

Rīt Rebeka svinēs astoto dzimšanas dienu, un kaut stunda šādas staigāšanas ir laba dāvana. Un ne tikai Rebekai.

"Pogā" rēķina, ka ik dienu ar tās palīdzību savas staigāšanas prasmes attīstīt varēs astoņi bērni.

"Šī iekārta vienmēr palīdz un nodrošina bērnu tā, lai viņš nekad nenokrīt, nekur neieskrien. Un līdz ar to rada tādu absolūtu drošības un uzticēšanās sajūtu, bērnam sperot šos pirmos soļus. Mēs plānojam, ka mums varētu iekārta noderēt aptuveni 120 bērniņiem," stāstīja centra "Poga" valdes priekšsēdētāja Madara Mežviete.

Kāda uzņēmuma un līdzcilvēku ziedojums – modernā un dārgā iekārta – patiesi ir kā Ziemassvētku dāvana daudziem, atzina "Ziedot.lv".

"Šī gada Ziemassvētki vēlreiz to pierāda, saņemot tik tehnoloģiski svarīgu dāvanu, kas bērniem palīdz staigāt. Un tas nozīmē, ka visi bērni, kas dzīvo Latvijā, ir pelnījuši saņemt visu pašu labāko, un mēs to viņiem spējam nodrošināt," sacīja labdarības fonda Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti