Raidorganizāciju apvienība neatjauno LTV dalību, solot turpmāk koncentrēties uz komercmediju aizstāvību

Latvijas Raidorganizāciju asociācija nav atjaunojusi Latvijas Televīzijas (LTV) dalību asociācijā. Tās vadītāja Gunta Līdaka skaidroja, ka asociācija plāno turpmāk koncentrēties uz komerciālo raidorganizāciju interešu pārstāvniecību.

Kā Latvijas Radio apstiprināja Raidorganizāciju asociācijas vadītāja Gunta Līdaka, Latvijas Televīzijas dalība asociācijā nav atjaunota, jo asociācija plāno turpmāk koncentrēties uz komerciālo raidorganizāciju interešu pārstāvniecību. Šādu lēmumu asociācijas biedri pieņēmuši, jo neesot atrisināts interešu konflikts, kurā Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) vienlaikus ir sabiedrisko un komercmediju uzraugs.

"Šādā veidā, mēs uzskatām, NEPLP šobrīd patiesībā pārstāv sabiedrisko mediju intereses, un mūsu organizācijas biedri uzskatīja, ka šobrīd nav neviena, kas pārstāv komerciālos. Tas bija viens no iemesliem. Kamēr šis interešu konflikts nav likvidēts, ir ļoti grūti runāt par iespēju sabiedriskajiem medijiem iesaistīties asociācijā,” skaidro Līdaka.

Otrkārt, asociācija sola turpmāk koncentrēties uz komercmediju interešu aizstāvību: “Mēs papētījām arī Eiropas prakses, un tur arī parādās tas, ka vairāk vai mazāk komerciālie mediji veido savas apvienības un sabiedriskie - savas. Tas ir labi redzams gan Igaunijas gadījumā, gan citās valstīs. Piemēram, arī ja mēs runājam par to pašu EBU un ENEX, mēs redzam, ka komerciālajiem medijiem ir savas organizācijas un sabiedriskajiem - savas. (..) Bet tas neizslēdz iespēju runāt par mediju vides jautājumiem kopumā, kas skar visu industriju kā tādu, kas skar mediju vides sakārtošanai, ka mēs nebūtu gatavi komunikācijai ar sabiedriskajiem medijiem. Tas nebūt to nenozīmē."

Raidorganizāciju asociācijas vadītāja Gunta Līdaka
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

Neizpratnē par šādu lēmumu savukārt ir Latvijas Televīzijas ģenerāldirektors Ivars Belte. Viņš norāda, ka LTV bijusi viena no Raidorganizāciju asociācijas dibinātājām un ilggadēja tās biedre. Vēlāk tā finansiālu apsvērumu dēļ izstājusies, bet jūtot, ka Raidorganizāciju asociācija praksē strādā nevis kopējās raidorganizāciju interesēs, bet tieši komercmediju interesēs, vēlējusies dalību organizācijā atjaunot.

„Šobrīd ir ļoti būtisks brīdis visiem sabiedriskajiem medijiem, jo ļoti aktīvi un īpaši šī organizācija strādā pie tā, lai sabiedriskie mediji izietu no reklāmas tirgus. Visi šie procesi notiek, faktiski neiesaistot sabiedriskos medijus.

Es pat īsti nezinu, kurš pie tā strādā. (..) Tāpēc uzskatījām par nepieciešamu iestāties šajā organizācijā, lai mēs varētu pārstāvēt savu viedokli un to arī kāds uzklausītu. Mēs neesam saņēmuši atbildes, tai skaitā no NEPLP, kurš tad īstenībā strādā pie likumdošanas izmaiņām attiecībā uz sabiedrisko mediju iziešanu no reklāmas tirgus. Mums nav informācijas, mēs vienkārši nesaprotam, kas notiek. Un tajā brīdī, kad mēs cenšamies pie informācijas tikt, mēs vienkārši tiekam izstumti ārā un mums tiek norādīta vieta. Man šķiet, ka tas ir nekorekti," skaidro Belte.

LTV ģenerāldirektors Ivars Belte
00:00 / 00:51
Lejuplādēt
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt