Puse atbrīvojumu no sporta stundām nav veselības stāvokļa dēļ

Puse no visām ģimenes ārstu zīmēm par atbrīvojumu no sporta stundām nav saistītas ar bērnu veselības stāvokli, otrdien Saeimas sporta apakškomisijas sēdē atzina Ģimenes ārstu asociācijas prezidents Pauls Princis.

Viņš arī norāda, ka pašreizējie normatīvi skolēniem ir pārāk augsti un viņi labāk izvēlas sēdēt malā, baidoties no apsmiešanas. Tikmēr skolu sporta skolotāji stāsta, ka prasības pret bērniem pēdējos gados ir samazinātas līdz minimumam un ar divām sporta stundām nedēļā nepietiek, lai uzturētu skolēnus labā fiziskajā formā.

Šobrīd nevienai institūcijai nav precīzu datu, cik bērnu sporta stundās pavada zāles malā uz soliņa, bet Izglītības un zinātnes ministrija norāda, ka situācija pasliktinās, un trešajai daļai skolēnu fiziskā sagatavotība ir nepietiekama.

Ģimenes ārsti noraida viedokli, ka bērnus vispār nedrīkstētu atbrīvot no sporta stundām, iesakot skolotājiem, cik liela slodze bērniem ir atbilstoša. Princis piebilst, ka nedrīkst neticēt bērnu vai viņu vecāku sūdzībām par sāpēm vai citām veselības problēmām, jo ārsts būs atbildīgs, ja ar bērnu sporta stundā kaut kas notiks.

Atsevišķās skolās sporta stundas ir grūti iekļaut mācību plānā, jo nav atbilstošu telpu. Viena no tām ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, kur papildu sporta stundu nevarētu iekļaut programmā pat gribot, jo vienīgā zāle ir noslogota līdz pieciem pēcpusdienā.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti