Publiskā sektora vakances būs jāpublicē arī NVA mājaslapā

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vakanču portālā būs jāpublicē informācija par izsludinātajiem konkursiem uz brīvajām darbavietām valsts un pašvaldības iestādēs un to uzņēmumos.

To paredz izmaiņas Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā, ko ceturtdien, 3.decembrī, trešajā galīgajā lasījumā pieņēma Saeima, informē parlamenta Preses dienestā.

Pienākums publicēt informāciju NVA vakanču portālā būs spēkā no 2016.gada 1.janvāra. Patlaban informāciju par publiskā sektora amatu konkursiem publicē oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Paplašinot valsts funkciju deleģējumu nevalstiskajam sektoram, Latvijas Nedzirdīgo savienībai (LNS) tiks deleģēts uzdevums nodrošināt surdotulka pakalpojumus bezdarbniekiem ar dzirdes traucējumiem. Likumā noteikts, ka NVA slēdz deleģējuma līgumu ar LNS, kas sniegs surdotulka pakalpojumus NVA klientiem izglītības programmu apguvē un saskarsmē ar citām personām un iestādēm.

Jaunā kārtība vienkāršos pakalpojuma administrēšanu, norāda priekšlikuma autori Labklājības ministrijā. Valsts patlaban jau deleģējusi LNS surdotulkošanu Invaliditātes likumā noteiktajos gadījumos, bet surdotulki NVA klientu atbalstam joprojām tika izvēlēti iepirkumu procedūrā.

Likumprojekta otrajā lasījumā atbalstītie priekšlikumi paredz arī nodrošināt daļu no NVA sniegtajiem pakalpojumiem personām, kuras brīvības atņemšanas sodu izcieš atklātajā cietumā. Šiem notiesātajiem ir tiesības patstāvīgi pārvietoties noteiktā teritorijā un stāties darba tiesiskajās attiecībās, tādēļ likuma grozījumi paredz iespēju pretendēt arī uz bezdarbnieka statusu. Tomēr, ņemot vērā, ka ieslodzītie atrodas pilnā valsts apgādībā, viņiem tiks ierobežotas tiesības saņemt bezdarbnieka pabalstu un sociālās palīdzības pabalstus pašvaldībās.

Grozījumi arī nosaka, ka mobilitātes pabalstu varēs saņemt ne tikai tās personas, kuras nodarbinātas privātajā sektorā, bet arī publiskajā sektorā strādājošie. Likumprojekta autori norāda, ka minētā pasākuma mērķis ir mazināt bezdarba iestāšanās risku un tas var iestāties neatkarīgi no tā, vai persona strādā pie komersanta vai publiskajā sektorā.

Grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā stāsies spēkā 2016.gada 1.janvārī.

  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti