PTAC konstatē prasībām neatbilstošus «Rīgas ūdens» uzstādītos skaitītājus

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), pamatojoties uz saņemtajām sūdzībām no SIA "Rīgas ūdens" klientiem, laikā no 2019. gada 31. oktobra līdz 2020. gada 3. martam pārbaudīja 28 ūdens patēriņa skaitītājus. No tiem par neatbilstošiem metroloģiskajām prasībām tika atzīti 23 skaitītāji jeb 82%, informēja PTAC.

Skaitītāji izņemti ārpuskārtas verificēšanai jeb pārbaudei dažāda tipa mājās, piemēram, vienģimeņu māja, vairāku stāvu daudzīvokļu māja, uzņēmuma telpas, veikals, ražošanas uzņēmums, kā arī dažādos Rīgas mikrorajonos - Pļavniekos, Imantā, Zolitūdē, Torņkalnā, Purvciemā, Āgenskalnā un Centra rajonā.

Pēc skaitītāju noņemšanas no mājas ievada konstatēts, ka skaitītāji ir piesārņoti ar dažādiem netīrumiem un to iekšpusē konstatēti nosēdumi, taču filtrs pirms skaitītājiem nevienā gadījumā nav uzstādīts.

Ārpuskārtas verificēšanas rezultātā par neatbilstošiem metroloģiskajām prasībām atzīta lielākā daļa no pārbaudītajiem skaitītājiem, līdz ar to PTAC secinājis, ka netīrumi un nosēdumi ietekmē skaitītāju metroloģiskos parametrus.

Izvērtējot ārpuskārtas verificēšanas rezultātus, PTAC tāpat secinājis, ka metroloģiskajām prasībām neatbilstošie skaitītāji nenodrošina uzticamus ūdens patēriņa mērījumus, turklāt tas, visticamāk, attiecas ne tikai uz pārbaudītajiem skaitītājiem, bet arī citiem Rīgas teritorijā esošajiem skaitītājiem, jo tos ietekmē ūdens kvalitāte. 

Ievērojot to, ka skaitītājiem neatbilstības tika konstatētas neatkarīgi no skaitītāju raksturlielumiem, izmantošanas ilguma, atrašanās vietas, kā arī objektiem, kuros tie tika uzstādīti,

PTAC secināja, ka nepareiza patērētā ūdens daudzuma uzskaite ir sistemātiska problēma un pieprasīja "Rīgas ūdenim" veikt korektīvās darbības neatbilstību novēršanai. Veicamo darbību plāns šobrīd ir saskaņošanas procesā.

Ņemot vērā metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu lietošanu, kuri nenodrošina mērījumu precizitātes atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām metroloģiskajām prasībām un par valsts metroloģiskajai kontrolei pakļauto mērīšanas līdzekļu ekspluatācijas noteikumu neievērošanu un ar tiem saistīto mērīšanas procesu nepareizu izpildi, ir uzlikts naudas sods 1500 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti