Prokuratūra lūdz nosacītu cietumsodu kādreizējam Muitas lietu izmeklēšanas daļas vadītājam Ābolam par neizpaužamu ziņu izpaušanu

Prokuratūra lūgusi tiesai piespriest nosacītu cietumsodu kādreizējam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Muitas lietu izmeklēšanas daļas vadītājam Andrim Ābolam par neizpaužamu ziņu izpaušanu, noskaidroja aģentūra LETA.

Neminot apsūdzētā vārdu, prokuratūra aģentūru LETA informē, ka persona apsūdzēta par trīs noziedzīgu nodarījumu izdarīšanu.

Apsūdzētais kādai privātpersonai nosūtīja ierobežotas pieejamības informāciju – muitas kontroles punktā uzņemtu video ierakstu par muitas amatpersonu veikto kravas automašīnas pārbaudi un tās laikā konstatēto cigarešu slēptuvi. Tāpat apsūdzētais šai privātpersonai nosūtīja informāciju ar VID darbinieku iekšējo e-pastu saraksti par darba pienākumu veikšanu, darbinieka dalību komisijās un darbinieka rīcības izvērtēšanu.

Tāpat amatpersona tiek apsūdzēta par izmeklēšanas noslēpuma izpaušanu, nododot trešajai personai citā krimināllietā esošu dokumentu kopijas.

Izvērtējot izdarīto noziedzīgo nodarījumu smagumu, raksturu, kaitīgumu un apsūdzētā personību, kā arī to, ka apsūdzētais pilnībā atzina savu vainu, prokurore ar apsūdzēto noslēdza vienošanos par vainas atzīšanu un sodu.

Vienošanās paredz, ka prokurore lūgusi tiesu atzīt apsūdzēto par vainīgu minēto noziedzīgo nodarījumu izdarīšanā un piespriest viņam brīvības atņemšanas sodu uz vienu gadu un vienu mēnesi, kuru noteikt nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem.

Lieta noslēgtās vienošanās apstiprināšanai nosūtīta Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

VID skaidroja, ka dienests ir ieviesis visaptverošu riskos balstīta darbinieku pārbaudes sistēma, kas ļauj izskaitļot iespējami negodprātīgos darbiniekus, aizturēt viņus un tālāk jau nodot kriminālvajāšanai prokuratūrai.

VID Iekšējās drošības pārvalde strādājot ciešā kontaktā ar prokuratūru un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju. Izmeklēšana tiek veikta skrupulozi, un, lai arī tas prasa laiku, rezultāts neizpaliek, norāda VID.

Tāpat esot veikts liels darbs ar tiem darbiniekiem, kuriem ir "bagāža" no veciem laikiem, kā arī tiekot īstenota prevencija, lai atturētu no iespējamā kārdinājuma.

"Skaidrs, ka darbiniekiem, kuri ir pieķerti nelikumībās, un kuru vaina ir pierādīta, nav un nebūs vietas VID," norāda VID.

Jau ziņots, ka VID Ābolu aizturēja 2020. gada novembrī.

Pēc VID amatpersonas aizturēšanas ar viņu pārtrauktas darba tiesiskās attiecības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt