Dienas ziņas

Rēzeknes novadā slēgtas divas izglītības iestādes

Dienas ziņas

Laukos necer uz uzlabojumiem veselības aprūpē

Priekules novada ģimeņu dārzs top Latvijas simtgadei

Priekules novada ģimeņu dārzs top par Latvijas simtgades parku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Priekules novadā, sagaidot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu 1.jūnijā, pirms sešiem gadiem tika likts pamats jaunai tradīcijai - ģimenes dārza stādīšanai. Simboliskais dārzs, kas ne tikai fiziski, bet arī garīgi saistīs šīs ģimenes ar dzimto novadu, ir aizsākums Latvijas simtgades parka izveidei.  

Pa šo laiku jau sakuplojuši 16 dažādu šķirņu kociņi, ko mammas un tēti veltījuši  savām atvasēm, nupat atkal iestādīti jauni koki.

Priekules novada ģimeņu dārza veidošanas reģistrā parakstās 56 bērnu vecāki, kuru mazuļi piedzimuši gada laikā kopš pērnā jūnija. Katram par piemiņu arī simboliska dāvaniņa - spainītis un lāpstiņa, lai augtu par čakliem savas zemes kopējiem.  Priekules novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Iveta Juškeviča atzīst, ka pēdējos divos gados jaundzimušo skaits novadā ir pieaudzis.

“Ir jau tā, ka ģimenēs dzimst trešais, ceturtais, piektais bērns. [..] Bet pārsvarā ir otrais,” stāstīja Juškeviča.

Kopš ģimeņu dārza izveides sākuma  2011.gadā tajā iestādīti 16 dažādu šķirņu kociņi, kas nu jau sakuplojuši. Šoreiz tēti un mammas izlozes kārtībā savām atvasēm iedēsta Holandes liepu, Eiropas ciedru un dižskābardi, arī balzāmbaltegli.

Kļavu ģimenē, kurā aug trīs bērni, vecākais dēls Roberts naski palīdz stādīt kociņu brālītim Edgaram.

“Balzāmbaltegli šodien iestādījām. Pirms pieciem gadiem iestādījām ozolu. Rau, tur, Roberts stādīja,” stāstīja trīs bērnu tētis Normunds Kļava.

Krišjāņa tētis Uldis Strēlis piebilst, ka noteikti gribētu, lai “ar Krišjāni varētu atnākt šeit pēc vairākiem gadiem vai arī viņš pavisam liels 18 gados varēs atvest savus draugus un parādīt - re, kur ir tas koks”.

Ģimeņu dārzs Priekulē top kā veltījums Latvijas simtgadei. Pie katra no kociņiem būs plāksnīte ar stādītāju vārdiem un uzvārdiem, iecerēts ierīkot  celiņus, uzstādīt soliņus un laternas. Plašajā laukuma centrā atvēlēta vieta leģendārā Priekules Ikara tēlam, kura metus izstrādājis tēlnieks Ģirts Burvis un par kuru nobalsojuši paši priekulnieki.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti