Pretēji valsts nostājai Jaunjelgavas dome pauž atbalstu Katalonijas cīņai par neatkarību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Jaunjelgavas novada pašvaldība nosūtījusi vēstuli Katalonijas Pašvaldību asociācijai par neatkarību, paužot atbalstu Katalonijas tautai un tās likumīgajiem pārstāvjiem ceļā uz neatkarību, noskaidrojusi aģentūra LETA.

Domes priekšsēdētāja Gunta Libeka parakstītajā vēstulē norādīts, ka Latvijas tautu un sabiedrību ir dziļi iespaidojuši pēdējo nedēļu notikumi Katalonijā.

"Lielākā sabiedrības daļa nav vienaldzīga un atbalsta Katalonijas tautas tiesības lemt par savu neatkarīgu nākotni.

Cilvēki ir satraukti un sašutuši par Spānijas centrālās valdības vardarbīgajām akcijām un īstenotajām represijām," pausts vēstulē, piebilstot, ka Latvija, kas savu neatkarību atguva pēc 50 gadu ilgas Padomju Savienības okupācijas, īpaši izprot Katalonijas tautas centienus un situāciju.

Jaunjelgavas novada domes kategoriski nosoda centrālās varas īstenoto ignoranci, vardarbību un represijas pret Katalonijas politiķiem, vietējām varām, nevalstiskajām organizācijām un pilsoņiem.

Libeks arī skaidroja, ka Jaunjelgavas novada dome aicinājusi citas Latvijas pašvaldības paust solidaritāti un atbalstu Katalonijas tautai un tās likumīgajiem pārstāvjiem ceļā uz neatkarību.

Tikmēr Ārlietu ministrijā (ĀM) norādīja, ka Latvijas ārpolitiku izstrādā un īsteno ĀM. Saskaņā ar Latvijas konstitucionālo iekārtu Latvija ir unitāra valsts, tādēļ saskaņā ar starptautisko tiesību normām nevienam ārpus Latvijas robežām nav pamata uzskatīt atsevišķas pašvaldības pausto nostāju Katalonijas jautājumā kā oficiālo valsts pozīciju.

ĀM skaidroja, ka attiecībā uz Katalonijas jautājumu

Latvijas valdības nostāja ir nemainīga - tas ir Spānijas iekšējs jautājums, kas jārisina saskaņā ar Spānijas likumiem un Konstitūciju.

Ministrijas oficiālajā nostājā pausta nožēla par konstatētajiem vardarbības gadījumiem un pausta cerība, ka risinājums tiks panākts Spānijas politiskā un konstitucionālā procesa ceļā. Tāpat ministrija uzsver, ka vardarbība nav piemērota metode, kas būtu izmantojama politiskajā procesā. Vienlaikus iesaistītās puses aicinātas ieturēt līdzsvarotu attieksmi, ievērojot samērīgumu un proporcionalitāti savā rīcībā.

"Spānijai un Latvijai ir ciešas divpusējās attiecības, un tā ir Latvijas sabiedrotā Eiropas Savienībā (ES) un NATO, un citās starptautiskās organizācijās. Tā ir demokrātiska, likuma varu respektējoša valsts, tās ieguldījums ES vērtību aizstāvēšanā pasaulē ir nenovērtējams. Tāpēc situācija ir jārisina, ievērojot dalībvalsts un ES atbilstošo normatīvo regulējumu," pausts ministrijas nostājā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti