Dienas notikumu apskats

Trampa dalīšanās ar pret musulmaņiem vērstiem video izpelnās plašu kritiku

Dienas notikumu apskats

Latvijas Nacionālās sporta padomes sēdē nevienojas par sportistu prēmēšanu

RD noraida opozīcijas ierosinājumu veidot domnieku darba grupu projektā «Rail Baltica»

Pretēji opozīcijas bažām «Rail Baltica» ieviesēji norāda – ar Rīgu sākta cieša sadarbība

Pretēji Rīgas domes opozīcijas viedoklim projekta "Rail Baltica" ieviesēja uzņēmuma "Eiropas dzelzceļa līnijas" Sadarbības un attīstības departamenta direktors Agnis Driksna gan norāda, ka sadarbība ar Rīgu jau ir sākta.

Rīgas domes opozīcija nobažījusies, ka līdz ar "Rail Baltica" jaunā dzelzceļa projektu pilsētas publiskā ārtelpa netiks attīstīta kvalitatīvi un atbilstoši iedzīvotāju interesēm. Tādēļ ārkārtas domes sēdē trešdien, 29.novembrī, tā prasa veidot īpašu darba grupu, kurā par Centrālās stacijas apkārtnes, Āgenskalna multimodālā transporta mezgla un citu iesaistīto projektu attīstību tiktu ņemts vērā arī deputātu un iedzīvotāju viedoklis.

«Eiropas dzelzceļa līnijas» Sadarbības un attīstības departamenta direktors Agnis DriksnaEdgars Kupčs

  Savukārt «Eiropas dzelzceļa līnijas» pārstāvis Driksna norāda, ka darbs ar pašvaldību jau ir sākts: ““Rail Baltica” stacija arī būs integrēta jau esošajā Centrālajā stacijā. Līdz ar to Rīgas dome ir ļoti aktīvi iesaistījusies projektā. Izveidota ilgtspējīgas attīstības padome, kas ir Rīgas iespēju realizēšanai saistība ar “Rail Baltica” projektu.

  Padomes uzdevums ir sinhronizēti “Rail Baltica” projekta attīstību ar Rīgas attīstību, jo ir skaidrs, ka šāda mēroga pārbūvei, kur tiek norakts uzbērums, rekonstruēta stacija, radīta brīva telpa zem uzbēruma, savienot divas pilsētas daļu ir būtiska Rīgas gatavība un Rīgas iesaiste šajā projektā.

  Šobrīd ir bijusi viena sanāksme, bet tajā pašā laikā notiek aktīvs darbs ekspertu līmenī gan pie lokālplānojuma izstrādes, gan arī pie risināmo jautājumu padziļinātas izpētes. Plānotā nākamā sanāksme varētu būt vēl šajā gadā.”

   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti