Sadaļas Sadaļas

Pretēji iedzīvotāju iebildēm atkal grib apbūvēt Juglas ezera krastus

Lai arī Juglas ezera krastā mītošie iedzīvotāji iebilst pret ciemata "Gadalaiki" būvi mežu vietā, AS "Swedbank" piederošā kompānija "Juglas skati" no ciemata celšanas nav atteikusies. Savulaik Juglas krasta iedzīvotāji šo ieceri nobremzēja astoņus gadus ilgā tiesvedībā.

Tipisks "trekno gadu" plāns. Tā varētu teikt par savulaik miljonāriem Aldim Plaudim un Donātam Vaitaitim piederējušās kompānijas "Juglas skati" iecerēm Juglas ezera krastā Berģu ielā teju 20 hektāros uzbūvēt ciematu "Gadalaiki". Plāni bija vērienīgi – 12 daudzstāvu daudzdzīvokļu namu, 11 rindu māju, 21 savrupnams, bērnudārzs un jahtklubs.

Rīgas dome darbiem izsniedza būvatļauju, "Swedbank" firmai aizdeva gandrīz desmit miljonus eiro, un 2006. gadā jau sāka rakt. Rīgas dome tolaik noraidīja septiņu vietējo iedzīvotāju iebildes, ka būvdarbus veic ar mežu apaugušās kāpās, ka izcirsti simtgadīgi ozoli, turklāt būvē tik tuvu ezeram, ka jau pirmajā pavasarī būvbedres applūdināja tā ūdens.

Iedzīvotāji devās uz tiesu. Darbi tika apturēti, bet līdz ar krīzi firma bankrotēja, nonākot "Swedbank" īpašumu apsaimniekošanas kompānijas "Ektornet" rokās. Pagājušajā gadā Augstākā tiesa sprieda, ka Rīgas domes rīcība savulaik bijusi nelikumīga, par spriedumu stāsta "Ektornet" un firmas "Juglas skati" vadītājs Andris Kovaļčuks.

"Tā būvatļauja nav bijusi izsniegta korekti tāpēc, ka pirms tās izsniegšanas bija nepieciešams pilns teritorijas apstiprināts detālplānojums," teica Kovaļčuks, norādot uz būtiskiem ieguldījumiem projektā, kas iepriekš veikti, balstoties uz būvatļauju.

Firma "Juglas skati" aprēķinājusi, ka neīstenotajā projektā zaudēti vairāk nekā trīs miljoni eiro, kas iztērēti dokumentiem, elektroapgādei un citiem būvdarbiem. Tomēr tagad, pēc teju desmit gadu pauzes, bankai piederošā kompānija gatava ar jaunu sparu ciemata būvi turpināt.

Domes būvvalde jau saskaņo toreiz izpalikušos detālplānojumus.

"Gadījumā, ja jaunie detālplāni neatļaus turpināt iesākto, tad, protams, daļa no tiem līdzekļiem būs zaudējumi," teica "Ektornet" vadītājs Kovaļčuks, norādot, ka uzņēmums kopā ar Rīgas domi mēģina noskaidrot "labāko risinājumu situācijā, kas ir izveidojusies pēc Augstākās tiesas lēmuma".

Kamēr ar Rīgu jau saskaņo plānus par ciemata būves turpinājumu, "Juglas skati" arī devušies uz Rīgas pašvaldību, pieprasot atlīdzināt teju pusotra miljona eiro zaudējumus. Tie esot radušies, jo dome savulaik darbiem devusi zaļo gaismu. Taču domes Attīstības komiteja šodien jau lēma noraidīt tādu priekšlikumu.

"Mēs redzam to, ka izdevumi par būvprojektēšanu, ko cita starpā arī lūdz atlīdzināt iesniedzējs, nav uzskatāmi par to, kas būtu jāatlīdzina, jo tie būtu radušies neatkarīgi no tā, vai būvatļauja būtu izsniegta tiesiski vai prettiesiski. (..) Otrkārt, kas ir pats būtiskākais šajā gadījumā, šī iecere var tikt turpināta," skaidroja būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Kompānijas «Juglas skati» vadība tikai pēc domes lēmuma pieņemšanas sola vērtēt, vai turpināt prasīt pusotra miljona eiro zaudējumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt