Premjers: Pēc Rimšēviča aizturēšanas nav nevienas pazīmes par draudiem Latvijas finanšu sistēmai

Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmuma kriminālprocesa ietvaros piemērot aizturētā statusu Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, premjers Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) pauž pilnīgu valdības uzticēšanos birojam un norāda, ka šobrīd nav nevienas pazīmes, kas liecinātu par draudiem Latvijas finanšu sistēmai.

“Šobrīd ne man, ne kādai citai amatpersonai nav nekāda pamata iejaukties KNAB darbā. Iestāde strādā profesionāli un precīzi. Tiklīdz KNAB vadība uzskatīs par iespējami sniegt informāciju sabiedrībai par izmeklēšanas gaitu, tā nekavēsies to darīt,” paziņojumā medijiem norāda premjers.

“Valdība pilnībā uzticas birojam un ir gatava tam sniegt visu nepieciešamo atbalstu, nepieļaujot jebkādu KNAB darba ietekmēšanu,” teikts premjera paziņojumā.

“Es kā valdības vadītājs, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un valdība kopumā seko līdzi tam, lai Latvijas Banka pilnvērtīgi un kvalitatīvi pildītu visus šai iestādei uzticētos pienākumus,” pauda Kučinskis.

“Nav nevienas pazīmes, kas liecinātu par draudiem Latvijas finanšu sistēmai,” teikts premjera paziņojumā.

Lai analizētu radušos situāciju, pirmdien, 19.februārī, tiks sasaukta Ministru kabineta ārkārtas sēde.   Saistībā ar situāciju Latvijas banku sistēmā pirmdien notiks arī Saeimas Nacionālās drošības komisijas sēde, liecina komisijas priekšsēdētājas Ineses Lībiņas-Egneres ("Vienotība") publiskotais paziņojums.

KONTEKSTS:

Piektdien, 16.februārī,  KNAB veicis kratīšanas Ilmāra Rimšēviča darba vietā un arī dzīvesvietā - privātmājā Langstiņos. Sestdienas vakarā Rimšēvičs, kurš piektdien neatradās Latvijā, atgriezās Rīgā un pats devās uz KNAB. Birojā viņš atradās vairākas stundas, bet nakts vidū ap plkst. 1.25 Rimšēvičs kopā ar advokātu aizvests turpināt procesuālās darbības.  

 

Rimšēviča advokāts Saulvedis Vārpiņš svētdien uz zvaniem un īsziņām nav atbildējis. Taču Latvijas Radio no rīta novēroja, ka advokāta BMW markas auto, ar kuru viņš sestdien vakarā kopā ar klientu atbrauca uz KNAB, biroja pagalmā vairs nestāv. Naktī, kad advokāts kopā ar klientu biroja busiņā aizbrauca, lai piedalītos procesuālajās darbībās, viņa auto palika pagalmā. 

Tāpat KNAB aizturēja uzņēmēju Māri Martinsonu. Viņš aizturēts aizdomās par kukuļņemšanu organizētā grupā. 

Latvijas Radio rīcībā esošā neoficiāla informācija liecina, ka apcietinājumu abiem aizturētajiem neprasīs.

Jautājums par situāciju Latvijas banku sektorā tiks skatīts nākāmnedēļ plānotajā Nacionālās drošības padomes sēdē. Tāpat, lai nodrošinātu parlamentāro uzraudzību par notikušo, pirmdien ir sasaukta ārkārtas Saeimas Nacionālās drošības komisijas sēde. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti