Dienas ziņas

Pasaules kauss suņu kamanu sportā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Vecāki ar traktoriem ielās aizstāv lauku skolas pastāvēšanu

Preiļu novadā vietējie sašutuši par domes ieceri likvidēt Salas pamatskolu

Preiļu novada domē izveidota darba grupa Saunas pagasta Salas pamatskolas turpmākās darbības un pastāvēšanas izvērtēšanai. Kopumā skolā mācās 60 skolēni, tai skaitā 16 pirmsskolas grupas bērni. 37 bērni ir no Smelteru ciemata un tuvākās apkaimes. Skolas darbinieki, vecāki un vietējie iedzīvotāji nobažījušies par to, ka skola varētu tikt slēgta, jo tā nav tikai izglītības iestāde, bet arī vietējais kultūras, attīstības un sociālais centrs.

Ceturtdien pašvaldības izveidotā darba grupa dodas uz Salas pamatskolu, lai tiktos ar darbiniekiem, skolēnu vecākiem, kur domniekus plānots sagaidīt ar ugunskuriem un lauksaimniecības tehniku. Vietējie iedzīvotāji arī sašutuši par novada domes pārstāvja pausto informāciju publiskajā telpā saistībā ar skolēnu skaitu skolā.

Salas pamatskolas direktore Anita Vjakse
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Salas pamatskolas direktore Anita Vjakse norādīja: "Vakardienas "Latvijas Avīzē", kur pa visu republiku Preiļu novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks sniedza nekorektu informāciju. Skolas darbinieki, vecāki un vietējā kopiena ir sašutuši par to, ka domes pirmie cilvēki nezina un sniedz nepatiesu informāciju publiskajā telpā. Informācija, ka skolā mācās 44 skolēni un ka no tiem tikai 14 vietējie. Vietējie ir 37 jeb lielākā daļa."

Ceturtdien Preiļu novada domes izveidotajai darba grupai būs pirmā tikšanās ar skolas pārstāvjiem.

Kā atzina novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns (Apvienība "Iedzīvotāji", Latvijas Reģionu apvienība, Jaunā konservatīvā partija), pašvaldībai būtu jāiet uz Salas pamatskolas likvidāciju.

Preiļu novada domes priekšsēdētājs Ārijs Vucāns
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņš paskaidroja: "Šobrīd Salas skola ir viena no tām skolām, kura pēdējos gados nav bijusi uzmanības centrā, un tās materiālā bāze un atrašanās vieta, kā arī skolas infrastruktūra ir tādā stāvoklī, ka katru gadu izmaksas uz vienu skolēnu palielinās. Ņemot vērā, ka mums efektīvi jāpārvalda līdzekļi mūsu pašu izglītības sistēmas ietvaros, es personīgi kā novada vadītājs ar rīkojumu izveidoju šo darba grupu, un mans redzējums, ka mums būtu jāiet uz skolas likvidāciju."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt