Dienas ziņas

Nosaukti labākie Rēzeknes novada uzņēmēji

Dienas ziņas

Kritizē ideju par mācību gada pagarināšanu

Preiļos pieaug dzimstība, bet ārstu trūkst

Preiļos pieaug dzimstība, bet trūkst ārstu

Preiļu slimnīcā pēdējo trīs gadu laikā dzemdību skaits  krietni pieaudzis. Pērn piedzimuši vairāk nekā 400  bērnu. Taču ar to ir par maz, lai arī turpmāk dzemdību nodaļai nedraudētu slēgšana. Ir jāpiesaista lielāka jauno speciālistu interese par Preiļiem. 

Slimnīcas vadība un novada pašvaldība, apgūstot vairumu slimnīcas kapitāldaļu un piešķirot papildu finansējumu rezidentu uzņemšanai, cer situāciju uzlabot.

Preiļu slimnīcā pērn pasaulē nākuši 455 mazuļi - 250 meitenes un 205 zēni. Tas ir otrs lielākais dzemdību skaits kopš 1983. gada, kad Preiļos piedzima vien mazliet vairāk bērniņu.

Preiļu slimnīcas Dzemdību nodaļas vadītājs, ginekologs Juris Kļaviņš stāsta - neskatoties uz to, ka pirms trim gadiem Dzemdību nodaļai Preiļos pat draudēja slēgšana, nupat izdevies reģiona dzimstībā atgūt pieaugošu statistiku.

“Pēdējie gadi, kad bija virs 400 jaundzimušajiem, ir 1992. gads, kad bija 418 dzemdības. Bet pārējos gadus šai posmā ir bijis tā ap 300. Un 400 parādījās 2013.gadā, kad bija 408 dzemdības,” stāsta Kļaviņš.

Tomēr, lai arī turpmāk nodaļu neslēgtu, dzemdību skaitam jāsasniedz pieci simti. Nesen renovētās telpas un iegādātais aprīkojums to ļauj nodrošināt, bet bažas rada speciālistu trūkums, ko veicina gan rezidentu vēlme strādāt tikai profesionālās klīnikās, gan arī personāla vidējā vecuma palielināšanās. Preiļos šobrīd strādā 31  ārsts ar vidējo vecumu 53 gadi.

Preiļu slimnīcas valdes priekšsēdētāja Iveta Stare stāsta, ka “vislielākais ir ārstu skaits vecumā no 51 līdz 60 gadiem, tie ir 12”. “Līdzīga situācija arī ar vidējo medicīnas personālu. Vidējais vecums ir 49 gadi. Un savukārt septiņi ir vecumā līdz 30 gadiem,” saka Stare.

Arī Dzemdību nodaļā, kur tagad strādā 10 pieredzējuši speciālisti, dzemdību skaitam pieaugot, nepieciešams vēl vismaz viens ginekologs, vecmāte un vairākas bērnu māsas.

“Mēs ļoti ceram un plānojam attīstīt un uzlabot mūsu Ginekoloģijas un dzemdību nodaļas darbu. Un mums ir nepieciešamas šīs 500 dzemdības vismaz, lai mēs varētu būt zināmā drošībā, ka mēs šeit kā Dzemdību nodaļa varēsim pastāvēt,” saka Stare.

Kļaviņš piebilst, ka arī ķirurgi ir ļoti vajadzīgi, “respektīvi, stacionārajā darbā speciālistu trūkums šobrīd redzams visā republikā”.

“Protams, būtu vēl priecīgāk, ja nāktu arī jaunie speciālisti, un tad tas izaugsmes process, protams, saglabātos. Bet, ja kadru trūkst, tad jau grūti paredzēt, kā tas būs,” saka Kļaviņš.

Šogad Preiļu slimnīcā piedzimuši jau 106 mazie ķipari – 33 no viņiem marta mēnesī. Šādi rādītāji ļauj cerēt, ka šis gads dzemdību skaita ziņā būs veiksmīgs, uzsver ārsts Juris Kļaviņš. Slimnīcas vadība jau nākamnedēļ plāno organizēt lekcijas topošajiem vecākiem, bet jauno rezidentu piesaistē gūt pašvaldības atbalstu, kā arī veidot sadarbību ar Rīgas Stradiņa universitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt