Precīzāk noteikta maksātnespējas administratoru pielīdzināšana amatpersonai

No 11. Saeimas pēdējās sēdes darba kārtības ceturtdien izslēgti Maksātnespējas likuma grozījumi. Tie paredzēja precīzāk noteikt, kā tiks piemērota septembrī pieņemtajā Maksātnespējas likumā ietvertā norma, kas noteic, ka maksātnespējas administratori ir pielīdzināmi valsts amatpersonām.

Tomēr, kā uzsver Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne („Vienotība”), iespējamās neskaidrības ar likuma piemērošanu ir novērstas, jo Saeima ceturtdien pieņēma Interešu konflikta novēršanas likuma grozījumus.

Tas ir pilnīgi padarīts darbs. Maksātnespējas likums neaizgāja tikai viena iemesla dēļ – tādēļ, ka tika radīti grozījumi saistībā ar valsts amatpersonu Interešu konflikta novēršanas likumā,” saka Čepāne.

„Par pārējiem priekšlikumiem mums komisijā bija džentlmeniska vienošanās – mēs neskatīsim tos. Es domāju, ka tos ātrā steigā komisija nevar izlemt un, iespējams, ka nākamajai Saeimai tur būtu darbs,” klāstīja Čepāne.

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš (NA), kurš stājoties amatā solīja reformēt nu jau skandalozu slavu iemantojušo maksātnespējas administrēšanas sistēmu, uzskata, ka lēmums atsaukt priekšlikumus bija pareizs: "Es domāju, ka, ja šī pakete nebūtu izdalīta, tad mēs vispār nenonāktu pie šī valsts amatpersonu statusa."

Bērziņš gan nenoliedz, ka vēl Jāņa Bordāna laikā tapušie Maksātnespējas likuma grozījumi paredzēja daudz plašāku reformu nekā Saeimas pieņemtie, kuros, skatot tos galīgajā lasījumā, tika atbalstīts "Vienotības" deputāta Andreja Judina priekšlikums maksātnespējas administratorus pielīdzināt valsts amatpersonām.

"Tieslietu ministrija šo reformu redzēja plašākā griezumā, ne tikai grozot vienu normu, kas paredz šo valsts amatpersonas statusu, bet arī būtiski mainot šo uzraudzības sistēmu. Un tie grozījumi, kas netika skatīti, tie gan nav tie, ko šodien izslēdza no darba kārtības, bet tie, kas joprojām atrodas Tautsaimniecības komisijā, paredzēja arī šo uzraudzības kārtības maiņu. Acīmredzot, tas būs nākamās Saeimas darba kārtības jautājums," sacīja Bērziņš.

 

 

Saskaņā ar Saeimā šī gada 25.septembrī pieņemtajiem likuma grozījumiem maksātnespējas administratori no 2015.gada 1.janvāra tiks pielīdzināti valsts amatpersonām, un piedāvātais Maksātnespējas likuma grozījums tiem administratoriem, kuri nevēlēsies turpināt darbu un iegūt valsts amatpersonas statusu, dos iespēju trīs mēnešu laikā pabeigt iesāktos tiesiskās aizsardzības un maksātnespējas procesus.

Likumprojekta iesniedzēji norādījuši, kas šādas izmaiņas ļaus nodrošināt stabilu maksātnespējas un tiesiskās aizsardzības procesu norisi, informēja Saeimas Preses dienests.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt