Populārākās valsts iestāžu interneta vietnes jūlijā – VID un NVA mājaslapas

Interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmums "Gemius" publicējis valsts nozīmes iestāžu vietņu ar paplašinājumu gov.lv TOP 15 apmeklējumā no datoriem jūlijā. Pagājušajā mēnesī interneta lietotāji visbiežāk apmeklējuši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vietni "vid.gov.lv", informēja "Gemius".

Vietnei "vid.gov.lv" jūlijā bija 326 000 lietotāju, kas ir ievērojami vairāk nekā jūnijā, kad vietni apmeklēja 196 000. Seko Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) vietne "nva.gov.lv'', kuru pagājušajā mēnesī apmeklējuši 100 000 lietotāju, kas ir par 32 000 vairāk nekā pagājušā gada jūlijā, bet TOP3 noslēdz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) tīmekļa vietne "vsaa.gov.lv" ar 78 000 lietotājiem.

Atbilstoši Covid-19 pandēmijas aktualitātei topa ceturtajā vietā ierindojas Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) vietne "spkc.gov.lv", kuru jūlijā apmeklējuši 73 000 Latvijas interneta lietotāju.

Līdz šim šogad augstāko apmeklējumu vietne sasniedza martā, kad to no datoriem apmeklēja 122 000 lietotāju.

TOP5 noslēdz Uzņēmumu reģistra tīmekļa vietne "ur.gov.lv" ar 53 000 apmeklētājiem pagājušajā mēnesī. Tāpat starp 15 apmeklētākajām valsts nozīmes iestāžu vietnēm ierindojas, piemēram, ar izglītību saistītās iestāžu - Izglītības un zinātnes ministrijas (41 000 lietotāju) un Valsts izglītības satura centra (28 000 lietotāju) – vietnes, Ārlietu ministrijas lapa "mfa.gov.lv" ar 22 000 lietotājiem jūlijā un citas.

15 populārāko valsts iestāžu vietņu vidū procentuāli lielāks vīriešu lietotāju skaits ir Būvniecības informācijas sistēmas vietnē "bis.gov.lv" (75% vīriešu), kurā viens lietotājs vidēji pavadījis 28 minūtes. Procentuāli lielāku vīriešu auditoriju jūlijā sasniegusi arī Tiesu administrācijas vietne "ta.gov.lv" (58% vīriešu) un Uzņēmumu reģistra portāls "ur.gov.lv" (57% vīriešu).

Tikmēr pārliecinoši lielāko daļu sieviešu auditorijas – 88% – sasniedz Izglītības un zinātnes ministrijas vietne "izm.gov.lv", tāpat kā SPKC vietne "spkc.gov.lv" (72% sieviešu) un Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vietne "pmlp.gov.lv" (69% sieviešu). Vidēji visvairāk laika lietotāji pavada Tiesu administrācijas vietnē "ta.gov.lv", kurā sievietes uzturējušās vidēji divas stundas, bet vīrieši – 34 minūtes.

TOP15 valsts iestāžu lapas jūlijā kopā apmeklējuši 500 000 lietotāju.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt