Pēcpusdiena

Kristaps Porziņģis oficiāli aizmainīts uz "Dalasas Mavericks"

Pēcpusdiena

Latvijas filmām apmeklējums 2018. gadā trīskāršojies

"KPV LV" valde izslēdz Gobzemu no partijas. Kas sagaida otru populārāko partiju Latvijā?

Politologs Skudra: «KPV LV» Saeimas frakcija līdz vasarai, visticamāk, sašķelsies

Partijas "KPV LV" Saeimas frakcija līdz jūnijā gaidāmajām Valsts prezidenta vēlēšanām vai pat ātrāk – līdz maija beigās gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām -, visticamāk, sašķelsies. Šādu viedokli Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" pauda politologs Ojārs Skudra, vērtējot "KPV LV" valdes lēmumu no partijas rindām izslēgt vienu no "KPV LV" līderiem Aldi Gobzemu, kurš turpinās strādāt "KPV LV" Saeimas frakcijā.

Pēc Skudras teiktā, partijas "KPV LV" iekšējās nesaskaņas neietekmē un neietekmēs Krišjāņa Kariņa ("Jaunā vienotība") valdības darbu, ja valdību turpinās atbalstīt 11 no kopumā 16 "KPV LV" Saeimas frakcijas deputātiem. Valdībai varētu gan būt vairāk darba, ja tā dēvētais "KPV LV" piecinieks ar Gobzemu vadībā kopā ar opozīcijas partijām "Saskaņa" un Zaļo un Zemnieku savienību rosinās pieprasījumus.

"Tas varētu varbūt sagādāt valdībai vairāk darba. Bet tas jau nekādā ziņā nenāk valdībai par sliktu, jo tā tad ir mobilizētāka," sprieda politologs.

Runājot par partijas "iekšējo attīstību", Skudra vērsa uzmanību uz to, ka "KPV LV" valdes lēmums par Gobzema izslēgšanu no partijas stājas spēkā tikai pēc mēneša. "Un Gobzema piekritējiem vēl ir iespējas sarīkot savu referendumu partijā un mēģināt kaut kā panākt to, ka lēmums tiek pārskatīts. [..] Nav tā, ka šis jautājums šodien ir izlemts un punkts," teica Skudra.

Viņš lēsa, ka "'KPV LV" Saeimas frakciju sagaida ļoti grūtas dienas.

"Es prognozēju diezgan droši, ka pārskatāmā nākotnē – līdz prezidenta vēlēšanām un Eiroparlamenta vēlēšanām, ap to laiku tā frakcija sašķelsies," sprieda Skudra. 

SKDS pētniece Ieva Strode Latvijas Radio raidījumā "Pēcpusdiena" atzina, ka šādi iekšējie kašķi partiju ļoti grauj. Iekšējas nesaskaņas iepriekš bija vērojamas, piemēram, partijā "Vienotība", kam tādēļ lielā mērā cieta reputācija.

"Arī šajā gadījumā, ja divas populārākās personas no draugiem kļūst par ienaidniekiem, tas, protams, nenāk par labu, jo tas liek sadalīties ne tikai partijas biedriem, deputātiem, kurā pusē viņi nostājas, bet arī vēlētāji ir tādā mulsuma pozīcijā," vērtēja Strode.

Skudra piebilda: gadījumā, ja Gobzems īstenos solīto dibināt jaunu partiju, tad tas būs "izteikti populistisks spēks". Turklāt Gobzema izteikumi par varas atdošanu tautai, pēc politologa teiktā, būtu krasā pretrunā Latvijas pamatlikumam Satversmei.

KONTEKSTS:

"KPV LV" valde pirmdien,  4. februārī, nolēma izslēgt no partijas vienu no tās līderiem, Saeimas deputātu Gobzemu, jo viņš graujot "KPV LV" tēlu. Partijas valdes lēmums stāsies spēkā pēc mēneša, un Gobzems to negrasās pārsūdzēt. Politiķis turpinās darbu "KPV LV" Saeimas frakcijā, taču atzīst, ka nākotnē plāno izveidot jaunu partiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti