De Facto

Metalurgs izpārdod mantu

De Facto

Hlevickis kāpj pa karjeras kāpnēm Jūrmalā

Policija par nelegālo cigarešu ražotni paziņo tikai pēc tam, kad par to sāk interesēties «De Facto»

Policija vilcinās paziņot par nelegālo cigarešu ražotni

Lai gan nelegālā cigarešu ražotne Balvu rajonā tika atklāta jau pirms sešām nedēļām, tomēr policija par paveikto izšķīrās paziņot tikai tad, kad par notikumiem Balvu apkaimē sāka interesēties Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Citkārt policija par šādiem atklājumiem izziņo krietni steidzīgāk. Šī klusuma pauze radījusi baumas un neizpratni gan Balvu pusē, gan iekšlietu sistēmā.

"De facto” par notikušo oficiāli sāka interesēties septembra sākumā, bet tikai šonedēļ - sešas nedēļas pēc operācijas – policija par veikumu paziņo publiski. Citkārt tiesībsargājošās iestādes par nelegālas ražotnes atklāšanu paziņo jau nākamajās dienās.

Raidījums “De facto” apmeklēja vietu, kur cigaretes tikušas ražotas. Uz ražotni jābrauc par grantētu ceļu no Bērzpils Tilžas virzienā. Kaimiņi norāda uz vietu, kur varētu būt bijusi ražotne.

Ražotnes pagalmā viss redzamais liecina par kokapstrādi, bet tur nav neviena cilvēka. Šķūnī neuzkrītošas durvis ved uz nelegālo ražotni vienā tā galā. Otrā stāvā iekārtotas sešas guļasvietas strādniekiem.

Māju saimnieku Jāni Bondaru neizdevās satikt. Bērzpils pagasta centrā dzīvo lauku māju saimnieka brālis un radinieki, kas neko par notikušo nevēlas runāt. Viņi radinieku uzskata par upuri citu rīcībai.

Bērzpils pagastā par drošību rūpējas viens policists, kas pērn saņēmis balvu kā labākais Latvijas policists nominācijā “Misija sabiedrībai”. Balvu iecirkņa priekšnieks komentēt atteicās, jo neko nezina un operācijas laikā bijis atvaļinājumā, turklāt Balvu policijā no 90 darbiniekiem tagad palikuši tikai 40.

Kad Ekonomikas policija ieradās sētā, ražošanas process nenotika, strādnieku uz vietas nebija, kas var teorētiski apgrūtināt pierādījumu vākšanu noziedzīga nodarījuma konstatēšanai, jo cigarešu ražošanas iekārtas nav aizliegtas, ja ar tām neveic nelikumīgas darbības. Par iespējamu informācijas noplūdi Ekonomikas policijas priekšniekam Gatim Gudermanim nekādu aizdomu šobrīd neesot. Viņaprāt, operācija veikta īstajā laikā.

Šai gadījumā joprojām daudz neatbildētu jautājumu. Nav skaidrs, vai iekārtas jau nav bijušas kādreiz konfiscētas un atkal nonākušas nelegālā apritē, jo dažreiz pēc konfiskācijas tās pārdod izsolē. Arī tas, vai izdosies noskaidrot biznesa organizatorus, kas piegādā izejvielas un organizē preces pārdošanu. Un galu galā, vai noziedzīgam rūpalam nebija savi piesedzēji Latvijas tiesībsargājošās struktūrās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti