Policija vēlas plašākas iespējas sodīt pārgalvīgos autovadītājus

Laikam kļūstot tumšākam, pusotrā mēnesī uz ceļiem gājuši bojā teju 40 cilvēki, vairāk kā simt ārstējas slimnīcās, turklāt šī statistika ir krietni drūmāka nekā pērn šajā pašā laikā. Lai to mainītu, policija vēlas plašākas iespējas ķert un sodīt pārgalvīgos autovadītājus, kā arī izskaust gājēju vieglprātīgo attieksmi pret savu drošību.

Policijā vērtē, ka galvenie traģisko avāriju iemesli ir ātrums, pārgalvīga braukšana un sēšanās pie stūres reibumā. Turklāt vairums avāriju izraisītāju ir gados jauni, bez lielas pieredzes, bet ar lielu dūšu.

Nāve uz ceļiem: nihilisms, ātrums, vieglprātība un ekonomija. Kārtības policijas šefs Artis Velšs skaidro šos iemeslus iemesliem: „N - nihilisms, apziņa, ka varam pārkāpt noteikumus, jo nav fotoradaru un policisti nav uz katra stūra. Ā - tas ir ātrums. Analizējot šī gada negadījumus, redzam, ka ātruma pārsniegšana ir viens no galvenajiem iemesliem. V - man tas asociējas ar vieglprātību, bezatbildību. Ja cilvēks nebrauc viens, viņš atbild arī par daudzu citu dzīvībām." Velša vārdiem, „E" apzīmē ekonomiju jeb taupīšanu uz auto aprīkojumu un laicīgu tā nomaiņu.

Attiecībā uz gājējiem Velšs norāda uz dažu santīmu žēlošanu atstarotājam, kas var glābt dzīvību. Šoferi atzīst - bez atstarotāja vai lukturīšu cilvēku tumša ceļa malā var pamanīt tikai, kad jau ir par vēlu.

Tumšais laiks atkal pārsteidzis nesagatavotus, vērtē „Drošas braukšanas skolas" vadītājs Artūrs Priednieks. Pirms rudenī un ziemā sēsties pie stūres, viņš atgādina - labā stāvoklī jābūt gan auto riepām un logu tīrītājiem, gan biežāk jāatceras par tālajām gaismām. „Tuvās gaismas staru kūlis izgaismo tikai 40-50 metrus un dod tikai apmēram 2 sekundes, lai pieņemtu lēmumu. Tālās gaismas staru kūlis dod vismaz sešas sekundes, lai ieraudzītu [gājēju] un pareizi reaģētu," skaidro Priednieks.

Pašiem gājējiem par atstarotāju lietošanu drīzumā atgādinās arī kampaņas lielveikalos. Bet kā samazināt pārgalvīgo braukšanu, novembra beigās spriedīs ceļu satiksmes drošības padomē. Kārtības policijas šefs Artis Velšs spriež, ka viens no risinājumiem būtu vairāk netrafarēto automašīnu policijas rīcībā. Cerības tiek liktas arī uz fotoradariem, par kuru atgriešanos uz ceļiem gan vēl ir daudz neskaidrību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti