Policija veiks preventīvus pasākumus, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu «nopludināšanu»

Sākoties eksāmenu laikam, Valsts policija sadarbībā ar Valsts izglītības satura centra (VISC) pārstāvjiem centralizēto eksāmenu norises laikā skolās veiks preventīvus pasākumus, lai novērstu centralizēto eksāmenu uzdevumu prettiesisku izpaušanu, informēja Valsts policijā.

Šā gada jūnijā un jūlijā policija sadarbībā ar VISC pārstāvjiem centralizēto eksāmenu norises laikā veiks preventīvus pasākumus skolās, kurās notiek eksāmeni. Preventīvo pasākumu mērķis ir novērst centralizēto eksāmenu prettiesisku izpaušanu pirms to norises laika, kā arī brīdināt atbildīgās personas par drošības pasākumu ievērošanu.

Policija pirms eksāmena vai tā norises laikā izlases kārtībā varēs ierasties jebkurā skolā. Tiks reaģēts gan uz saņemto operatīvo informāciju, gan ņemta vērā iepriekšējo gadu pieredze.

Centralizētajos eksāmenos ir iestrādāts arī papildu drošības elements, kas eksāmenu uzdevumu publicēšanas gadījumā ļaus vieglāk identificēt pārkāpēju. Valsts policija aicina pedagogus, skolu darbiniekus un skolēnus apzināties krimināltiesiskās sekas, kas var iestāties par centralizēto eksāmenu uzdevumu izpaušanu pirms eksāmena sākuma, un rūpēties par neizpaužamu ziņu glabāšanu.

Katru gadu Valsts policija konstatē centralizēto eksāmenu prettiesiskus izpaušanas gadījumus pirms to norises laika.

Pagājušogad tika sākti četri kriminālprocesi par centralizēto eksāmenu prettiesisku izpaušanu. Visos pagājušogad uzsāktajos kriminālprocesos Valsts policija ir jau pabeigusi izmeklēšanu un tos nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Savukārt 2018. gadā Valsts policija kriminālvajāšanas uzsākšanai nodevusi vienu kriminālprocesu par šāda veida noziedzīgu nodarījumu, bet 2017. gadā - divus kriminālprocesus.

Krimināllikuma 200. panta pirmā daļa nosaka, ka par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, ja to izdarījusi persona, kas nav valsts amatpersona un kas saskaņā ar likumu ir atbildīga par ziņu glabāšanu, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt