Panorāma

Bojājumi 40 % Ukrainas energoapgādes tīkla

Panorāma

Panorāma

Ropažu novadā medības ar smagām sekām

Policijā sāk dienesta pārbaudi par traģiskajām medībām, kurās piedalījās iestādes ģenerālis

Valsts policija sākusi dienesta pārbaudi par traģiskajām medībām Ropažu novada Stopiņu pagastā, kurās piedalījās policijas ģenerālis. Pārbaudīs, vai policistu darbs notikuma vietā bijis pietiekami profesionāls.

Naktī uz svētdienu notikuma vietā Ropažu novadā ierādās policija, ugunsdzēsēji un ātrā medicīniskā palīdzība. Sākotnēji konstatēts, ka persona mirusi dabiskā nāvē. Bet pēc tiesu medicīnas eksperta veiktās apskates, ko pieprasījuši tuvinieki, konstatētas vardarbīgas nāves pazīmes.

Neoficiāla informācija liecina, ka miris uzņēmējs Jānis Garkalns. Izskanējusi versija, ka viņu sašāvis kāds no medību biedriem.

Valsts policija komentēja: "Par nelaimes gaidījumu medībās, kurās gāja bojā persona, Valsts policijā notiek dienesta pārbaude, lai pilnībā pārliecinātos, ka notikuma vietā Valsts policijas amatpersonas ir kvalitatīvi un profesionāli veikušas sākotnējās nepieciešamās darbības. Par dienestā pārbaudē konstatēto sabiedrība tiks informēta, tiklīdz tas būs iespējams."

Pašlaik par notikušo daudz informācijas nav. Tās bija individuālās medības, kurās piedalījās trīs cilvēki. Medības notika teritorijā, kas nodota "Pierīgas medību kluba" pārziņā. 

"Tās pļavas es pārzinu personīgi. Tur ir trīs medību torņi, viens no otra tie ir 200–400 metru attālumā. Tātad, stādos priekšā, ka, ja tur bija pieteiktas individuālās medības, tas nozīmē, ka katrs sēdēja savā tornī," pastāstīja Ropažu novada domes Medību komisijas priekšsēdētājs Ainārs Vaičulens ("Latvijas attīstībai").

Konkrētais negadījums, visticamāk, noticis drošības normu neievērošanas dēļ, pieļauj Latvijas Mednieku asociācijā. 

"Tāda tipa gadījumi notiek ļoti reti. Pat ļoti grūti izprotami. Savstarpējās medībās cilvēki saskaņo, ko viņi dara, kur viņi atrodas. Pēc drošības noteikumiem, tas vispār nav iespējams. Tātad šeit kārtējo reizi ir runa par drošības noteikumu pārkāpumu," norādīja Latvijas Mednieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Haralds Barviks.

Policija apstiprinājusi, ka medībās piedalījies Juris Šulte, kurš bija Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks. Viņš trešdien paziņojis, ka dodas izdienas pensijā. Pašlaik nav skaidra Šultes loma notikušajā, to skaidros Iekšējās drošības biroja izmeklēšanā. Ar Šulti Latvijas Televīzijai sazināties neizdevās. Iespējams, ka bez Šultes medībās piedalījusies vēl kāda bijusī policijas amatpersona.

KONTEKSTS:

Augsta ranga Valsts policijas amatpersona nedēļas nogalē piedalījusies medībās, kurās ticis nošauts viens no medniekiem, trešdien ziņoja Latvijas Radio, atsaucoties uz neoficiālu informāciju. To gan bez detaļām apliecināja arī Iekšējās drošības birojs, kas par notikušo ir sācis kriminālprocesu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti