Policija nesāks kriminālprocesu saistībā ar Jurčas iespējamiem draudiem «Delnas» vadītājam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Valsts policija (VP) nesāks kriminālprocesu pēc organizācijas "Delna" vadītāja Gundara Jankova iesnieguma par iespējamiem draudiem no KNAB priekšnieka vietnieces Ilzes Jurčas puses.

Kā paskaidroja VP pārstāvis Toms Sadovskis, šāds lēmums pieņemts, jo policija atgadījumā nesaskatīja noziedzīga nodarījuma sastāvu.

Iesniegumu Jankovs bija adresējis Drošības policijai (DP), bet tā pēc piekritības šo iesniegumu nosūtīja VP.

Žurnāls "Ir" rakstīja, ka šis konflikts izvērsies 22.aprīlī Ministru kabinetā, kur izskatīts jaunais KNAB likumprojekts. Pirms jautājuma izskatīšanas Jankovs nolēmis aprunāties ar KNAB priekšnieka vietnieci, taču Jurča metusies viņu lamāt.

"Viņa bruka virsū. Sākumā tas bija par organizāciju, ka esam pērkami, vienas partijas kabatas organizācija," stāstījis Jankovs. Nevienu partiju vārdā Jurča neesot nosaukusi, bet Jankovs pieļauj, ka domāta "Vienotība". "Tad pārmetās uz mani - ka es tāds pats pērkams, neturu savus solījumus, ka atbalstīju KNAB likumprojekta virzību, bet tagad bremzēju," turpinājis Jankovs, "tad viņa sāka personiski uzbrukt. Teica: es tevi iznīcināšu, es pret tevi savākšu vai vācu [informāciju], un es to izmantošu izdevīgā brīdī." Viņš atbildējis, ka nezina, ko par viņu varētu savākt, taču, ja Jurčas rīcībā ir kāda informācija par iespējamām nelikumībām, lai nekavējoties vēršas tiesībsargājošās iestādēs. Ar to neesot bijis gana - KNAB priekšnieka vietniece pavēstījusi, ka Jankova "karjerai ir pārvilkta strīpa" un "nebrīnies, ja tu par savām darbībām uz ielas dabūsi pa purnu, tu neapzinies, ar ko esi sapinies, kur iesaistījies".

Sākotnēji Jankovs šo uzbrukumu neesot uztvēris kā draudus, tomēr pēc pāris dienām atskārtis, ka nav normāla situācija, ja augsta KNAB amatpersona draud pretkorupcijas organizācijas vadītājam par to, ka biedrība paudusi tai nepieņemamu viedokli.

Līdz draudiem nonācis arī žurnāla mēģinājums uzzināt Jurčas versiju par valdības ēkā notikušo. KNAB priekšnieka vietniecei viedoklis taujāts pēc Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas apkarošanas komisijas sēdes, kurā tika skatīts minētais KNAB likumprojekts. "Es pilnīgi kategoriski atsakos komentēt. Man, tāpat kā jebkurai personai šajā valstī, ir tiesības uz savu viedokli, un es uzskatu - ja es paužu viedokli sarunā ar cilvēku, tad viņam ir korekti vismaz apspriesties par to, kā viņš tālāk to interpretē," izteikusies Jurča.

KNAB priekšnieka vietniece apstiprinājusi, ka runājusi ar Jankovu pirms valdības sēdes, taču tā bijusi "privāta saruna, un es tiešām biju ļoti aizskarta par viņa netaktisko rīcību, sākotnēji atbalstot likumprojektu, [taču pēc tam ne], un es viņam izteicu savu viedokli par to, ka šāda rīcība nav atbalstāma".

Jankovs iepriekš pastāstīja, ka pēc 22.aprīļa notikumiem Jurča viņam nav atvainojusies, bet nav arī izteikusi jaunus draudus. Šajā laikā Jankovs ir bijis vairākos pasākumos, kur piedalījusies arī Jurča, piemēram, 11.maijā viņi abi bija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē - Jankovs sēdēja netālu no Jurčas, taču abi nesarunājās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti