Policija atklājusi divas vairāk nekā pirms 14 gadiem paveiktas slepkavības

Valsts policija faktiski atklājusi divas slepkavības, kas pastrādātas 2000. un 2003. gados. Abos savstarpēji nesaistītos notikumos bez vēsts bija pazuduši divi vīrieši un par viņu tālākajām gaitām nebija zināms līdz par 2017. gadam, kad policijas rīcībā nonāca iztrūkstošais “puzles gabaliņš”. Abu pazudušo vīriešu mirstīgās atliekas tika atrastas un noziegumā aizdomās turētās personas, kā arī to motīvs un nodarījums faktiski atklāts. Abos kriminālprocesos izmeklēšanas vēl turpinās, bet kopaina izmeklēšanai ir skaidra, norāda policija. 

Likumsargi klāsta, ka 2017. gada 20. aprīlī Aizputes novadā, kādā saimniecībā veicot rakšanas darbus, tika atrasts zemē ierakts transportlīdzeklis, kurā atradās vīrieša mirstīgās atliekas. Par šo faktu Valsts policijā tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas par noziedzīgu nodarījumu pret personas veselību. Veicot izmeklēšanas darbības, policija guva apstiprinājumu tam, ka tās ir 2000. gadā bez vēsts pazudušā Aizputes iedzīvotāja mirstīgās atliekas. Toreiz Valsts policijā tika ierosināta izmeklēšana par 1968. gadā dzimušā vīrieša bez vēsts pazušanu un līdz tam brīdim nebija konkrētu pavedienu, kur vīrietis varētu atrasties.

Nozieguma atklāšanā piedalījās Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes (VP GKrPP) Kriminālizmeklēšanas pārvaldes (KIP) Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas darbinieki, kā arī citas VP GKrPP struktūrvienības un tiesībsargājošās iestādes, tostarp arī ārvalstu pārstāvji. Veicot izmeklēšanas darbības, policijai izdevās noskaidrot izdarītās slepkavības apstākļus un iespējamo motīvu, kā arī noskaidrot personu, kura ir saistīta ar slepkavību. 

Izmeklējot lietas apstākļus, policijas rīcībā iegūtā informācija liecina, ka tas varētu būt kāds 1964. gadā dzimis vīrietis, par kuru policijas iegūtais pierādījumu kopums bija pietiekošs, lai noziegumā to atzītu par aizdomās turēto. Pie aizdomās turētā veiktās kratīšanas laikā tika izņemta arī munīcija. Lai izmeklēšanu varētu pabeigt un nodot prokuratūrai vajāšanas uzsākšanai, darbs vēl turpinās, bet izmeklēšana uzskata, ka faktiski lieta ir atklāta.

Otra lieta saistīta ar noziegumu Tukumā. Likumsargi informē, ka 2017. gadā Valsts policijas rīcībā nonāca informācija par to, ka 2003. gadā Tukumā notika kāda vīrieša slepkavība, kura līķis iespējams tika paslēpts mājas pagrabā zem betona. Izmeklēšanas laikā policija pārmeklēja minēto Tukuma māju un tās pagraba palīgtelpā zem betona grīdas atrada kāda vīrieša mirstīgās atliekas. Izmeklēšanā noskaidrots, ka tas ir 1951. gadā dzimušais Tukuma iedzīvotājs, kurš bija bez vēsts prombūtnē kopš 2003.gada maija sākuma.

Lai arī no vīrieša pazušanas dienas bija pagājuši vairāk nekā 14 gadi, VP GKrPP KIP Slepkavību atklāšanas un personu meklēšanas nodaļas darbiniekiem sadarbībā ar citām VP GKrPP struktūrvienībām un tiesībsargājošām iestādēm izdevās faktiski atklāt šo noziegumu. Valsts policija noskaidroja izdarītās slepkavības apstākļus un motīvu, kā arī tika iegūts pietiekošs pierādījumu kopums, lai lietā atzītu trīs personas par aizdomās turētām – 1967. un 1968. gadā dzimušus vīriešus un kādu 1954. gadā dzimušu sievieti.

Arī šī lieta uzskatāma par faktiski atklātu, un šobrīd tiek nostiprināti pierādījumi, lai pabeigtu lietas izmeklēšanu, norāda policija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti