Dienas ziņas

Ziemassvētkus gaida visā Eiropā

Dienas ziņas

Autobusi uzraudzīs ceļu stāvokli

Kā atkritumus šķiro laukos?

Pļaviņu novadā īpašā akcijā apbraukā privātmājas stikla atkritumu savākšanai

Pļaviņu novadā šonedēļ uzsākts pilotprojekts, lai pārbaudītu, cik efektīva ir šķiroto atkritumu savākšana no lauku reģionu viensētām, speciāli šim nolūkam norīkojot atsevišķu transportu.

Speciālais transports Pļaviņu novadā apmeklēja 45 mājsaimniecības, kuras bija pieteikušās dalībai pilotprojektā, izmantojot iespēju turpat pie mājām nodot izlietoto stikla iepakojumu. Akcijā tika pieņemts tikai stikls. Latvijā gada laikā iedzīvotāji rada teju 55 tūkstošus tonnu stikla pudeļu un burku atkritumus, bet tikai 36 tūkstoši tonnu tiek sašķiroti un nonāk pārstrādē. Tas saistīts ar problēmu, ka daudziem lauku iedzīvotājiem dzīvesvietu tuvumā nav konteineru atkritumu šķirošanai.

Pļaviņu novada Vietalvas pagasta iedzīvotāja Zenta Vīksna stāsta, ka viņai stikla atkritumus nākas vest četrus kilometrus, un par jauno akciju ļoti priecājas: “Tas ir Ziemassvētku apsveikums no jums, Ziemassvētku apsveikums. Tikām laukā no musuriem.”

Pilotprojekts tiek īstenots sadarbībā ar SIA “Pļaviņu komunālie pakalpojumi”, kas informē, ka šobrīd novadā ir 24 dalīto atkritumu savākšanas punkti, no tiem 14 atrodas Pļaviņu pilsētā, bet 10 – izkliedēti pa trim pagastiem. Arī citviet Latvijas laukos atkritumu šķirošanas infrastruktūra ir grūti pieejama. Situāciju uzlabo papildu konteineru uzstādīšana novados, bet paralēli tiek meklēti jauni risinājumi šķiroto atkritumu savākšanai.

“Mums bija tā ideja – apbraukāt mājsaimniecības un savākt stikla taru, lai tā nenonāk poligonos vai mežā. Tuvāko dienu laikā mēs sapratīsim, cik apjoma ziņā ir šis stikls savākts, bet domāju, ka pārējās pašvaldības jau var gatavoties un stāties rindā, kura būs nākošā, kurā mēs šo mobilo busiņu laidīsim pa privātmājām, lai savāktu šo stikla taru,” saka SIA “Eco Baltia vide” projektu vadītāja Diāna Baranovska.

Lai pateiktos iedzīvotājiem par iesaistīšanos akcijā un mudinātu arī turpmāk šķirot atkritumus, vairāki pilotprojekta dalībnieki izlozes kārtībā iegūs pateicības balvas. Dāvanu saņems arī aktīvākais dalībnieks, kurš būs sašķirojis visvairāk kilogramu stikla taras. Ņemot vērā Pļaviņu novada iedzīvotāju aktīvo iesaistīšanos, SIA “Eco Baltia vide” plāno šādu šķiroto atkritumu savākšanas metodi organizēt arī nākamajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti