Pļaviņās jaunuzceltais dambis nav līdzējis; applūdušas jau vismaz 11 mājas

Naktī plūdi sākušies Pļaviņās, un tur kritisko plūdu robežu ūdens līmenis pārsniedzis par pusotru metru, informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā. Pirms plkst.9 appludināta ir pilsētas galvenā iela, kas  tagad ir slēgta. Tāpat ūdens ir ieskāvis mūzikas skolu un pansionātu.

Ūdens līmenis vēl turpina paaugstināties. Plkst.8 tas sasniedza 12,73 metrus virs stacijas nulles, kas ir 1,63 metri virs kritiskās plūdu robežas. Tik lieli plūdi pēdējos gados nav pieredzēti. Diennakts laikā ūdens līmenis cēlies par trim metriem.

Pļaviņu centrā applūdušas vismaz 11 mājas, tostarp mūzikas skola un jauniešu centrs, no Pļaviņām ziņo LTV Ziņu dienesta korespondente Zanda Ozola-Balode.

Ledus krāvumi Daugavas malās ir divstāvu mājas augstumā. Pagājušajā gadā uzceltais aizsargvalnis par aptuveni metru paaugstinājis kritisko ūdens līmeņa robežu, bet nu jau tam pāri skalojas ūdens, un ledus gabali kuru katru brīdi skalosies uz Pļaviņu galvenās ielas.

Pērn šo dambi rekonstruēja, ieguldot aptuveni miljonu eiro. Vasarā dambja nogāzes betonēja un stiprināja gandrīz visas pilsētas un Gostiņu teritorijā. Tāpat dambi nedaudz paaugstināja. Būvdarbiem tērēja Eiropas Reģionālās attīstības fonda un pašvaldības finansējumu.

Tāpat pagājušajā gadā ekspluatācijā nodota īpaša ūdens novades sistēma, kas paredzēta plūdu mazināšanai, taču visas sistēmas kontrolakas ir pārplūdušas un ūdens appludinājis arī ēkas otrpus Pļaviņu galvenajai ielai, kas kā neliels aizsargvalnis šķir pilsētas daļu no Daugavas.

Pēc plkst. 8 Pļaviņās slēgta iela. VUGD lūdz cilvēkus nebraukt uz Pļaviņām skatīties plūdus, tādējādi apgrūtinot glābēju darbu.

Tomēr ielās ir cilvēki, kas vēro notiekošo, garām braucošās mašīnas samazina ātrumu, lai apskatītu plūdus.

Dienests arī norāda, ka Krustpilī evakuēts viens cilvēks, kā arī divi suņi. Tāpat daudzviet plūdu apdraudētajos reģionos ir slēgti ceļi, jo tos vietām ir pārklājis ūdens.

Naktī straujš ūdens līmeņa kāpums reģistrēts arī Daugavā pie Jersikas, kur līdz ar ledus sastrēguma virzīšanos lejup pa upi ūdens cēlies par diviem metriem, tomēr nav pārspēta 2010.gada plūdu atzīme, vēsta BNS.

Vaikuļānu novērojumu stacijā - Daugavpils novada Līksnas pagastā - ūdens līmenis pazeminājies par 24 centimetriem.

Daugavpilī turpinās lēna ūdens paaugstināšanās, līdz kritiskajai 7,5 metru atzīmei piecos rītā atlikuši tikai septiņi centimetri. 2010.gada palos ūdens sasniedza 7,73 metru robežu. Arī Krāslavā Daugavas ūdeņi pakāpeniski kāpj arvien augstāk - diennakts laikā par pusmetru.

Jēkabpilī ūdens līmenis sasniedzis sešu metru atzīmi, līdz kritiskajai robežai piecos rītā bija atlikuši 29 cm.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina, ka māju applūšanas draudu gadījumā jāatslēdz elektrība, gāze un jābūt gataviem evakuēties uz plūdu neapdraudētām vietām. Tiešu plūdu draudu gadījumā iedzīvotāju evakuāciju un izvietošanu organizē pašvaldība. Evakuācijas gadījumā jāņem līdzi dokumenti, nauda un silts apģērbs.

Apdraudējuma gadījumos zvanīt Valsts ugunsdzēsības dienestam pa tālruni 112. Lai saņemtu papildu informāciju, atstājiet ieslēgtus radio aparātus un televizorus. Par saņemto informāciju ziņojiet kaimiņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti