Plāno noteikt izvērtēšanas kārtību personām ar sodāmību, ļaujot strādāt par pedagogiem

Ministru kabineta komiteja pirmdien izskatīs noteikumu projektu par izvērtēšanas kārtību pirms personām ar sodāmību ļaut strādāt par pedagogiem.

Satversmes tiesa pērn 9. maijā ierosinājusi lietu par Izglītības likuma atbilstību Latvijas Satversmei. Apstrīdētā norma noteic, ka par pedagogu nedrīkst strādāt persona, kas sodīta par tīšu noziegumu un nav reabilitēta.

Jaunie noteikumi paredz īpašas izvērtēšanas komisijas izveidi ar izglītības ministrijas, tiesībsargājošo iestāžu un vecāku organizāciju dalību.

Valdības komitejā izskatāmais noteikumu projekts ļaus izvērtēt, vai atļauja strādāt par pedagogu personai, kas bijusi sodīta, ja sodāmība ir dzēsta vai noņemta, nekaitēs izglītojamo interesēm. Plānots noteikt arī atļaujas izsniegšanas kārtību. Proti,  neatkarīgi no sodāmības dzēšanas uz atļauju kļūt par skolotāju nevarēs pretendēt personas, kuras sodītas par nodarījumiem saistībā ar vardarbību, vardarbības piedraudējumu vai dzimumnoziegumiem.

Lēmuma pieņemšanai Izglītības kvalitātes dienestam būs jāizveido izvērtēšanas komisija, kurā iekļaus arī Izglītības ministrijas, Valsts policijas, Ģenerālprokuratūras, vecāku nevalstiskās organizācijas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvjus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti