4. studija

Vai šopavasar šūt izlaiduma kleitas un iegādāties uzvalkus?

4. studija

Kā ikdienā sociālo aprūpi saņem pensionāri un cilvēki ar speciālām vajadzībām?

Cik tuvu dzīvojamajām mājām drīkstēs būvēt atklātā tipa automazgātavas?

Plāno aizliegt atklāta tipa auto mazgātavas dzīvojamo māju tuvumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Turpat piecus gadus Rīgā, Pļavniekos, izmantojot robus likumdošanā, dzīvojamo māju tuvumā darbojās atklātā tipa automazgātava.  Šobrīd atbildīgā ministrija sadarbībā ar Valsts vides dienestu gatavo papildinājumus valdības noteikumiem, lai šādas situācijas nepieļautu, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.  

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka automazgātavas nedrīkst būt tuvāk par 100 metriem no dzīvojamām mājām. Taču problēma ir tajā, ka šie noteikumi attiecas tikai uz slēgta tipa automazgātavām.

Un tā Rīgā, Pļavniekos, jau vairākus gadus darbojas pašapkalpošanas automazgātava, kura ir atklāta tipa un atrodas tuvāk par 100 metriem no dzīvojamām mājām.  

Tagad Rīgas būvvalde skaidro, ka pieņēmusi ekspluatācijā šo automazgātavu 2018. gada 29. maijā kā slēgta tipa automazgātavu. Būvinspekcija tuvākajā laikā apsekos šo automazgātavu un, ja atklās, ka ekspluatācija nenotiek saskaņā ar akceptēto būvprojektu, “mēs ekspluatāciju pārtrauksim, un uzdosim automazgātavas īpašniekam novērst pārkāpumus”, raidījumam pauda būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns.

Raidījums mēģināja uzklausīt arī automazgātavas īpašnieka Vadima Solovjova skaidrojumu, bet nedēļas laikā viņu sazināties tā arī neizdevās.

Savukārt attiecībā uz visām atvērtā tipa automazgātavām Latvijā kopumā par nozari atbildīgā ministrija tagad ir sākusi gatavot likuma grozījumus, lai tās turpmāk būtu pielīdzinātas slēgtā tipa mazgātavām un nevarētu atrasties tuvāk par 100 metriem no dzīvojamajām mājām.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Vides aizsardzības departamenta direktore Rudīte Vesere informēja, ka šobrīd ministrija sadarbībā ar Valsts vides dienestu strādā pie tā, lai sagatavotu papildinājumus minētajiem Ministru kabineta noteikumiem un attiecīgi noteiktu prasības tieši automazgātavām.

Paredzēts noteikt, kādi iespējamie līdzekļi izmantoti, un kāda ir intensitāte un attālumi starp dzīvojamajām un sabiedriskajām telpām, kā tas var ietekmēt apkārt esošos iedzīvotājus, norādīja Vesere.

Ministru kabineta noteikumu grozījumi izskatīšanā valdībā nonāks jau jūnijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti