Dienas ziņas

Zaporižjas AES atkal pieslēgta Ukrainas energotīklam

Dienas ziņas

Londonā ierodas pasaules valstu vadītāji

Pieslēgties apkurei daudzdzīvokļu namos nesteidzas

Pieslēgt apkuri daudzdzīvokļu namos nesteidzas

Jēkabpilī un daļā Rēzeknes plāno nākamnedēļ pakāpeniski pieslēgt pie apkures daudzdzīvokļu namus. Atsevišķās ēkās Latvijas lielākajās pilsētās radiatori kopš vasaras pārtraukuma atsākuši sildīt jau šonedēļ. Lai gan daļa iedzīvotāju baidās no augstām summām rēķinos, ir daudzdzīvokļu namu iemītnieki, kuri gatavi maksāt, taču pakalpojumu nevar saņemt.

Plus astoņi grādi virs Celsija vidēji trīs diennaktis pēc kārtas ir temperatūras atzīme, pēc kuras vadās daudzās pašvaldībās, lemjot atsākt apkures sezonu. Nākamnedēļ tiek prognozētas vēsākas naktis un, lai gan šogad jātaupa, iedzīvotāji Latvijas lielākajās pilsētās sāk interesēties par to, vai apkuri tieši viņu daudzdzīvokļu namam vai konkrētam dzīvoklim var pieslēgt jau tagad.

Anete: "Neviens jau vēl nezina, kāds būs tas rēķins. Bet tādā aukstumā arī ir pagrūti. Mitrums liels. Man liekas, ka šodien [ārā] pat ir labāk nekā dzīvoklī."

Inga: "Man pagaidām ir ok. Rēķins baida. Labāk es pasalšu, nekā maksāšu velns zina cik."

Gunta: "Ir [dzīvoklī] 19 grādi. Suņuku ģērbjam, lai sunim nebūtu auksti, jo dreb. Un paši sildāmies ar siltām drēbēm, zeķēm. Bet pagaidām iedzīvotāji nav izteikuši vēlmi pieslēgties, vēl nav bijuši zvani. Es esmu mājas vecākā, un man vienmēr zvana, kad auksti. Mums ir arī daudz bērniņu mājā. Bet pagaidām nav zvanījuši."

Sarmīte: "Paši savu apkuri taisa. Nenormāli, jā. Visos veikalos izpērk trubas, savu apkuri taisa. Laikam lētāks variants."

Jevģenijs: "Mums vecīši dzīvo mājā, šķiet, ka vajag pieslēgties apkurei. Bet ko darīt – salt? Man mazi bērni. Esmu gatavs maksāt."

Šādu iespēju izmantojušas jau septiņas daudzdzīvokļu mājas Daugavpilī. Pa vienai mājai pieslēgta Valmierā, Rēzeknē, apmēram piecu daudzdzīvokļu māju vecākie par savlaicīgu pieslēgšanos apkurei interesējušies Jelgavā. Piekrastes pilsētās prognozēja, ka interese radīsies septembra beigās, krietni vēlāk nekā valsts iekšzemē.

Savukārt Jēkabpilī namu pārvaldē pieņemts lēmums no nākamās otrdienas pakāpeniski sākt pieslēgt visas daudzdzīvokļu mājas. Līdzīgi plāni ir Rēzeknē, tiesa, ne visā pilsētas teritorijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti