De Facto

Baltijas vienotība irst «Rail Baltica» iepirkumu priekšā

De Facto

De Facto

Skolu būvniecības bums priekšvēlēšanu laikā

Pierīgā sācies skolu būvniecības bums

Priekšvēlēšanu gaisotnē aizsācies skolu būvniecības bums Pierīgas novados, ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums “De facto”. Septiņās no trīspadsmit Pierīgas pašvaldībām plānots būvēt jaunu mācību iestādi vai piebūvi jau esošai skolai.

Pirms nākamajā vasarā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām pusē Pierīgas novadu cer noslēgt līgumus par jaunu skolu būvniecību vai piebūvju celtniecību jau esošai mācību iestādei. Būvniecība iecerēta Ādažu, Carnikavas, Garkalnes, Ikšķiles, Ķekavas, Salaspils un Mārupes novados.

"Šobrīd dzimst buma laikā dzimušo bērnu bērni. Šis pieaugums ir ļoti liels. Turklāt arī vērojama migrācija no reģioniem un Rīgas. Bērni ir jāuzņem, un ir jābūvē skolas”, norāda Pierīgas pašvaldību apvienības valdes priekšsēdētājs, Ādažu novada mērs Māris Sprindžuks (“Reģionu alianse”).

Šajā jezgā nule kā iesaistījies arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”). Viņš paziņojis par vēlmi no valsts budžeta līdzekļiem atbalstīt skolu celtniecību bagātajās Pierīgas pašvaldībās.

"Mums būtu jāsāk ar divām skolām vistuvākajā laikā. Ja valsts nāk pretim un līdzdarbojas šādā programmā, tad tas varētu būt papildu stimuls pašvaldībai noteikt citas prioritātes savām funkcijām un investīcijām,” uzskata Šadurskis.

Nauda šādai iniciatīvai atradīšoties. Miljonus nesadalīšot pēc partejiskās piederības, tie neaizripos uz pašvaldībām, kur pie varas ir “Vienotības” biedri. Finansējumu piešķiršot konkursa kārtībā.

“De facto” aptaujātie Pierīgas mēri gan rausta plecus un par šādu “Šadurska žestu” neko nezinot. 

“Tā ir kā mūzika ausīm. Ja tas ir iespējams, ka valsts piedalās vēl ar savu naudu, tas būtu ļoti labi,” norāda Sprindžuks.

Lielākoties Pierīgas pašvaldību pieteikušās uz Eiropas fondu finansējumu, bet atlikušo daļu plāno segt ar aizņēmumu no Valsts kases. Ar premjeru panākta zināma vienošanās, ka nākotnē – gadu pēc pašvaldību vēlēšanām - neiztērēto Eiropas fondu pārdalīs par labu Pierīgai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti