Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Policija turpina plašus reidus

Pieķer daudz iereibušu autovadītāju; policija reidus turpinās

Ziemassvētki uz Latvijas ceļiem pagaidām aizvadīti salīdzinoši mierīgi, bez bojāgājušajiem. Sešdesmit četros ceļu satiksmes negadījumos cietuši astoņi cilvēki, viņu vidū vairāki gājēji, kam tumsā uzbraucis auto. Taču pieķerts liels skaits apreibušu šoferu, kuri pie stūres bija izvēlējušies sēsties alkohola vai narkotiku ietekmē.

Valsts policija turpinās darbu pastiprinātā režīmā gan šodien, gan visu nākamo nedēļu, stāsta policijas runasvīrs Dairis Anučins:

VP pārstāvis Dairis Anučins

  „Arī aizvadītajā diennaktī, līdzīgi kā dienu iepriekš, Valsts policija uz ceļiem ir konstatējusi 29 iereibušus šoferus, no kuriem 23 bija alkohola, seši – narkotiku iespaidā. Tas ir diezgan liels skaits, un diemžēl jau otro dienu tik daudz šoferu šādā veidā ir mēģinājuši pārvietoties. Pastiprināts policijas darbs turpināsies gan šodien, gan visas turpmākās dienas līdz pat Jaungada brīvdienām, jo skaidrs, ka šajās dienās ir nepieciešama šī pastiprinātā kontrole.”

  Valsts policija vēsta, ka divās līdzšinējās svētku dienās reibumā aizturēti 58 autovadītāji. Salīdzinājumam – pirms gada, kad Ziemassvētkus svinēja četras dienas, policija aizturēja 78 dzērājšoferus.

  Posmu no Rīgas apvedceļa līdz krustojumam pie Juglas papīrfabrikas ciemata šodien autovadītājām nācās izbraukt ilgāk. Šī bija viena no vietām, kur Valsts policija veica masveida reidus, pārbaudot alkohola klātbūtni šoferu organismā. Lai gan šogad visā valstī svētku periodā aizturēti 23 dzērājšoferi, kopējās tendences tomēr ir pozitīvas.

  "Svētku dienās iet labi, nevaram sūdzēties. Laikam esam iemācījušies svinēt. Ir viens otrs, kas atkāpjas, bet kopsummā braucot pa valsti svētku dienās ir maz un pieķēruši dzērājšoferus," saka Gints Dzirkalis, VP Satiksmes uzraudzības biroja galvenais inspektors.

  Vietās kur notiek reidi jārēķinās ar lēnāku satiksmi. Latvijas Televīzijas uzrunātie autobraucēji gan pret tiem izturas ar izpratni.

  Policijā gan uzsver – tumšajā un lietainajā laikā nepamanāmāki kļūst arī mazaizsargātie satiksmes dalībnieki – gājēji un velobraucēji. Aizvadītajā diennaktī šādos negadījumos cieta seši cilvēki. Tāpēc līdztekus alkohola pārbaudēm Valsts policija līdz pat 2.janvārim pastiprināti kontrolēs arī atstarotāju lietošanu . Tāpat visā valsts teritorijā tiks uzraudzīta atļautā braukšanas ātruma ievērošana.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti