Pieci.lv: Kolektīvās iepirkšanās portāli mēdz manipulēt ar cenām

Kolektīvās iepirkšanās portālu Latvijā ir daudz. Tajos atrodamas preces ar vilinošām atlaidēm, taču, kā atklāja pieci.lv, dažu portālos atrodamo pakalpojumu atlaides veidojas mākslīgi, jo pakalpojuma cena bez atlaides tiek norādīta lielāka, nekā ir patiesībā.

 

Šobrīd Latvijā ir vairāk nekā 20 dažādu kolektīvās iepirkšanās portālu. Konkurence to starpā ir liela, tāpēc katrs cīnās par savu vietu tirgū. Kā atklāja pieci.lv, dažreiz arī maldinot pircējus.

Kolektīvajos iepirkšanās portālos iespējams iegādāties dažādas preces un pakalpojumus ar ievērojamām atlaidēm - reizēm atlaides sasniedz pat 70 un vairāk procentus. Taču, kā izrādās, ne vienmēr lielās atlaides ir patiesas, jo portālā norādītās cenas bez atlaidēm mēdz būt lielākas nekā tās ir patiesībā, tādējādi mākslīgi veidojot iekārojamākas atlaides.

Veicu arī nelielu pētījumu vienā no populārākajiem un pirmajiem kolektīvās iepirkšanās portāliem Latvijā - perkamkopa.lv. un tā piedāvājumā atradu vairākas cenu nesakritības. Piemēram, atradu masāžu, kuras cena bez atlaides portālā norādīta 45€ , bet salona mājaslapā par 10€ mazāka. Ar tādu pašu cenu starpību arī cita SPA procedūra. Tāpat arī frizieru pakalpojumi - minēts, ka cena bez atlaides ir 14€, kaut cenu lapā neviens vīriešu matu griezums nemaksā vairāk par 10€.

Kā skaidro Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Sanita Gertmane, atrastajos piemēros, ir saskatāma patērētāju maldināšana.

„Es arī papētīju to visu, piemēram, šeit rakstīts, ka visas masāžas maksā 41€, bet šeit [uzņēmuma mājaslapā], ka visas procedūras maksā 35€. - Nu, tajā oriģinālajā mājaslapā? - Jā, tā ir mājaslapa. Jā, faktiski, tas varētu būt maldinājums, mums arī savās lietās līdzīgi konstatējumi tieši ir. Visredzamākais, manuprāt, ir šeit – jutekliskā masāža. Te rakstīts, ka maksā 45€, šeit, ka 35€. Jā, tā diemžēl gadās, ka šajos kolektīvajos iepirkšanas portālos cenu vienkārši mākslīgi paaugstina. - Tad šis ir pārkāpums? - Jā, šis ir pārkāpums, tas būtu maldinājums un tā nedrīkstētu būt,” noskaidrojas sarunā.

Nebija jāpavada ilgs laiks, lai līdzīgas cenu atšķirības atrastu vēl citos kolektīvās iepirkšanās portālos. Lielākoties dažādu skaistumkopšanas salonu piedāvājumā. Jāpiemin, ka ne visiem uzņēmumiem ir mājaslapas, kur iespējamas pārbaudīt cenu atbilstību, tāpēc, iespējams, to skaits ir vēl liekāks. Turklāt portālos tiek pārdotas arī tādas preces, kuras nekur citur Latvijā nav iespējams iegādāties, tāpēc grūti noskaidrot, cik godīga un atbilstoša ir šo preču cena gan bez atlaides, gan ar to.

Bet kā pats portāls skaidro šo cenu nesakritību? Izliekoties, ka esmu iegādājies masāžu, zvanu uz perkamkopa.lv; tur uzzinu, ka „šīs cenas mums iesūta sadarbības partneris. Kāda ir sākotnējā cena un kāda ir cena ar atlaidi. Protams, mēs uzreiz sazināsimies ar viņiem un noskaidrosim situāciju, jo tā nedrīkst būt. Jo, es jums pilnīgi piekrītu, tā uzreiz ir maldināšana.”

Runātāja arī pastāsta, ka cenas tiekot pārbaudītas pirms akcijas ievietošanas portālā. Taču mēdz būt, ka uzņēmums to pats vēlāk nomaina, jo perkamkopa.lv atkārtoti cenas nepārbauda. Taču konkrēto gadījumu portāls solīja pārbaudīt.

Kad zvanu citam uzņēmumam, tā pārstāve atrunājas, ka cena, kas norādīta mājaslapā, ir Valentīndienas īpašais piedāvājums, tāpēc cenas atšķiroties. Taču Patērētāju tiesību aizsardzības centrā stāsta, ka šādas atrunāšanās ir sastopamas bieži. Tieši tāpēc ir grūti pierādīt, vai cenas atšķirības ir izveidotas apzināti, vai tiešām tā ir kāda akcija.

Tāpat Patērētāju aizsardzības centrs atgādina, ka vienmēr, pirms kaut ko iegādājas šādos portālos, ir vērtīgi apskatīt citus interneta resursus vai paša uzņēmuma mājaslapu, tādējādi pārbaudot vai norādītā cena tiešām ir atbilstoša piedāvājumam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt