Rīta Panorāma

Intervija ar Normundu Krapsi

Rīta Panorāma

Kā Ziemassvētkus svin ungāri

Intervija ar partijas «Vienotība» vadītāju Andri Piebalgu

Piebalgs par «Vienotības» zemo reitingu: Man nav izdevies «iniciēt jauno vilni»

"Man nav izdevies iniciēt jauno vilni," tā partijas "Vienotība" arvien zemo reitingu Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" skaidroja partijas līderis Andris Piebalgs.

Piebalgs, šā gada vasaras sākumā pārņemot partijas "Vienotība" vadības grožus, solīja "Vienotības" reitingu audzēt līdz 10% decembrī. Taču novembrī partiju bija gatavi atbalstīt vairāk nekā 6% balsstiesīgo.

"Ja arī decembrī reitings būs tik zems, tad būs jāizdara secinājumi," teica Piebalgs, norādot, ka pagaidām nevar pateikt, kā rīkosies, ja mērķis nebūs sasniegts. "Tā tiešām būs nopietna neveiksme".

Tas, ka reitinga mērķis nav sasniegts, varētu būt saistīts ar divām lietām, vērtēja Piebalgs. Viena no tām – partijas vadītāja maiņa "neradīja jaunu vilni". Nebija daudz jaunu ideju vai arī tās izteiktas samērā reti.

"Nav izdevies iniciēt jauno vilni – to gribēju, bet politikā to, ko gribas, ne vienmēr var sasniegt," teica Piebalgs, pieļaujot, ka, iespējams, sabiedrība politikā vairāk vēlas redzēt jaunas sejas.

Viņš gan norādīja, ka vispirms jāsagaida partijas reitings decembrī, tad par to un iespējamo tālāko rīcību jāinformē partijas biedri un "tikai tad [jāinformē] mediji''.

Jau ziņots, ka šā gada 4.jūnijā "Vienotības” ārkārtas kongresā Piebalgu ievēlēja par jauno „Vienotības” valdes priekšsēdētāju. Bijušais Eiropas Komisijas komisārs vēlēšanās uzvarēja Saeimas deputātu Edvardu Smiltēnu un amatā stājās pēc Solvitas Āboltiņas, kura šo posteni bija ieņēmusi vairākus gadus.

Partijas "Vienotība" stūre Piebalga rokās nodota uz nākamajiem diviem gadiem. Partijas "Vienotība" jaunās vadības mērķis bija sasniegt vismaz 10% lielu reitingu, tādējādi pakāpeniski atgūstot savu ietekmi un popularitāti gan sabiedrībā, gan politikā.

Jau ziņots, ka "Vienotības" reitingi pēdējo trīs mēnešu laikā ir auguši, lai gan ļoti nedaudz. Taču tas noteikti nav tas, uz ko bija cerēts, kad pie “Vienotības” stūres sēdās Piebalgs, nomainot Āboltiņu. Saskaņā ar SKDS datiem, novembrī par "Vienotību" bija gatavi balsot 6,5% balsstiesīgo.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti