Pētījums: kontrabandas preču pircēju skaits Latvijā samazinās

Latvijā kontrabandas preču pircēju skaits pēdējos gados samazinās, tomēr tas joprojām ir pietiekami liels, trešdien Nacionālajā kontrabandas problemātikas forumā sacīja pētījumu centra SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš.

Piemēram, kontrabandas tabaku vidēji valstī pērk 11%, bet Latgalē to ir pirkuši 16% iedzīvotāju. Biežākie nelegālās preces pirkšanas iemesli ir vēlme ietaupīt. 

SKDS vadītājs Arnis KaktiņšZane Mače

  "Respektīvi, šī gada maijā mums 11% teica, ka viņi vai citi viņu mājsaimniecības locekļi pēdējā gada laikā ir pirkuši tabaku. 5% teica, ka ir pirkuši kontrabandas degvielu. Tas ir katrs divdesmitais Latvijas iedzīvotājs. Apmēram tikpat daudz atzina, ka ir pirkuši alkoholu.

  Un, ja mēs skatāmies tos ciparus dinamikā, redzams, ka tie stabiņi raujas uz leju.

  Ja 2013. gadā katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs teica, ka ir pircis tabaku, tad 2015. gadā tie bija 14%. Tagad ir 11% - katrs desmitais. Tendence ir ir pozitīva, bet katrs desmitais tomēr ir daudz. Tas ir ļoti, ļoti daudz. Līdzīgi ir ar degvielu. Redzam pozitīvu dinamiku. Līdzīgi ir ar alkoholu," stāstīja Kaktiņš.

  Saistītie raksti
  1 komentārs
  Andris Miloshs
  Muļķības. Tieši otrādi. Centrāltirgū nelegālo tirgoņu skaits ir palicis lielāks un uz stūriem vairāk pārdod cīgas. Var jau muļķot sabiedrību, ka kāds kaut ko dara, bet realitātē nekas nav mainījies. Drīzāk kontrabandas izplatītāji ir palikuši uzmanīgāki. Tāpat lauku reģionos, katrā gaterī ir pāris kontrabandas cigarešu izplatītāji, kuriem tiek piegādāta kontrabanda, bet valsts kontrolējošās iestādes neredz tālāk par savu degunu.
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti