Dienas ziņas

Bezmaksas sabiedriskais transports 15 reģionālajos maršrutos

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Daļa jauniešu vēlas pamest Latviju

Pētījums: Ceturtdaļa jauniešu vēlas pārcelties uz dzīvi ārzemēs

Daļa Latvijas jauniešu vēlas pamest Latviju, tā secināts jaunā pētījumā, šajā vasarā veicot starptautisku aptauju deviņās Eiropas valstīs. No Baltijas valstīm tajā piedalījās gandrīz 4000 jauniešu. Kā norāda zinātņu doktors, pētnieks Mārtiņš Kaprāns – Latvijas jauniešu vidū parādās satraucoša tendence: aizbraukt vēlas aptuveni ceturtā daļa jauniešu.

ASV, Vācija un Spānija – tās ir trīs populārākās valstis, uz kurām vēlētos doties dzīvot Baltijas jaunieši.

“ASV vienmēr ir bijusi viena no tādām valstīm, kas ir pievilkusi Baltijas migrantus.

Un ne tikai tāpēc, ka tur ir darba iespējas, kā varētu padomāt. Bet ASV ir ar savu spozmi, caur filmām un popkultūru ieguvusi iekārotās valsts tēlu. Vācija, es pieļauju, ka lielā mērā ir saistīta ar savu darba tirgu. Protams, Vācija ar savām algām, bet arī darba tirgus, jo arī no Latvijas, tā ir TOP 3 no valstīm, kur strādā Latvijas iedzīvotāji,” pastāstīja Latvijas Universitātes (LU) Filozofijas un socioloģijas institūta vadošais pētnieks Mārtiņš Kaprāns.

Latvijas jauniešiem populārākās emigrācijas valstis ir Apvienotā Karaliste, Vācija un Nīderlande. Šajā aptaujā piedalījās 1200 Latvijas jaunieši.

“Aptuveni vienādās daļās ir tādi, kas nekādos gadījumos neplāno aizbraukt – 26%. Un ļoti līdzīgi – 24% – ir tādi, kam ir ļoti stingra un spēcīgi izteikta vēlme pārcelties uz citu valsti,” stāstīja Kaprāns.

Pēc Centrālās statistikas pārvaldes datiem no 1990. gada līdz 2020. gadam migrācijas kopējā līkne ir negatīva: izbraucēju no Latvijas ir vairāk nekā to, kuri atgriežas. Visvairāk no Latvijas izbrauc cilvēki darba spējīgā vecumā – no 20 līdz 39 gadiem.

“Tātad 2020. gadā ieradās Latvijā 8,8 tūkstoši, devās prom apmēram 12 tūkstoši Latvijas pastāvīgo iedzīvotāju,” pastāstīja CSP sociālās statistikas departamenta direktore Baiba Zukula.

Tikmēr Igaunijai un Lietuvai migrācijas kopsavilkums ir pozitīvs, kas nozīmē, ka cilvēki vairāk atgriežas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti