Pērn nojaukti 19 valstij piederoši grausti, pārdoti – 76

Valsts AS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) pagājušajā gadā samazināja valstij piederošo vidi degradējošo objektu skaitu par 95 objektiem – nojauktas 19 būves, pārdoti 76 objekti 34 adresēs, dodot iespēju šo teritoriju jaunai attīstītībai. Vairāki īpašumi pērn atjaunoti un degradējošo būvju statusi atcelti, informēja VNĪ.

2018. gadā VNĪ nojauca trīs  būves, pārdeva 86 īpašumus, par 43 objektiem samazinot portfelī esošo vidi degradējošo īpašumu skaitu. 

Savukārt 2019. gadā no 109 VNĪ pārdotajiem īpašumiem 76 objekti bija degradētas būves.

Īpašumi pārdoti par 2 005 954 eiro. No tiem lielākie ir īpašumi Rīgā, Indriķa ielā 8B (679 000 eiro), un Čiekurkalna 7. šķērslīnijā 7, 7A (643 000 eiro).

Pārdošanā gūtos ieņēmumus izmanto valsts pārvaldes vajadzībām esošo īpašumu sakārtošanai.

Šobrīd VNĪ portfelī ir identificētas 106 būves, kurām piešķirts "A" vai "B" grausta statuss visā Latvijā. Pirms gada šādas būves bija 170.

Vienlaikus VNĪ strādā pie kultūrvēsturisko objektu sakārtošanas. Pērn VNĪ atjaunojis fasādi "Valsts akadēmiskā kora Latvija" mājvietai Vecrīgā, Zirgu ielā 8, kā arī veikta balkonu konstrukcijas apdares atjaunošana ēkai Doma laukumā 8A – abām minētajām ēkām degradējošās būves statusi 2019. gadā atcelti. Šogad tiks pabeigti pērn uzsāktie atjaunošanas darbi Ekonomikas ministrijas ēkai Brīvības ielā 55, Rīgā. Tāpat VNĪ pa posmiem šogad uzsācis izstāžu zāles "Arsenāls" Torņa ielā 1, Rīgā rekonstrukciju.

VNĪ pārvaldībā šobrīd ir 23% no visiem valsts īpašumiem un 1% valstij piederošas zemes.

VNĪ skaidroja, ka saskaņā ar Ministru kabineta rīkojumiem vai tiesas spriedumiem uzņēmuma pārvaldībā ik gadu nonāk virkne dažādu īpašumu – piemēram, citu valsts institūciju nekustamie īpašumi, kas vairs nav nepieciešami to funkciju īstenošanai, kā arī bezmantinieku manta. Nereti šie īpašumi ir sliktā tehniskā stāvoklī, grausti, īpaši reģionos. VNĪ misija ir vairot valstij piederošo īpašumu vērtību, nodrošinot valsts iestādes ar piemērotām telpām, kā arī nodrošināt lietderīgu rīcību ar valsts funkciju veikšanai neizmantotiem nekustamajiem īpašumiem.

Atbilstoši VNĪ stratēģijai uzņēmums veic valsts iestāžu aptauju par īpašumu nepieciešamību valsts pārvaldes funkciju veikšanai. Ja īpašums tiek atzīts par piemērotu valsts pārvaldei, izvērtējot visus riskus un ieguvumus, tas tiek pielāgots konkrētas iestādes vajadzībām, ja netiek atzīts par nepieciešamu, tas tiek virzīts atsavināšanai Ministru kabinetā noteiktajā kārtībā – publiskās izsoles ceļā.

VNĪ šobrīd īsteno 118 infrastruktūras attīstības projektus apmēram 180 miljonu eiro apmērā un strādā pie 25 jaunām projektu idejām. Uzņēmums nodrošina nekustamo īpašumu apsaimniekošanu un pārvaldību apmēram 450 nekustamajiem īpašumiem ar 1200 ēkām 1,1 miljona kvadrātmetra platībā un vairāk nekā 4000 zemes īpašumu 10 miljonu kvadrātmetru platībā.

Uzņēmums dibināts 1996. gadā, tā 100% akcionārs ir Latvijas Republikas Finanšu ministrija.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti