Pēcpusdiena

Sācies tiesas process vērienīgajā Zolitūdes traģēdijas kriminālprocesā

Pēcpusdiena

Tiesībsarga birojs analizē piecos gados paveikto

Atjaunota satiksme uz Vidzemes šosejas pie Berģiem plīsušā ūdensvada vietā

Pēc plīsušā ūdensvada salabošanas pie Berģiem atjaunota satiksme

Rīgā, uz Vidzemes šosejas pie Berģiem, kur bija plīsis liels cauruļvads, trešdien, 9.decembrī, remontdarbi pabeigti un satiksme atjaunota, intervijā Latvijas Radio informēja "Rīgas ūdens" pārstāvis Arturs Mucenieks.

Mucenieks pastāstīja, ka šajā avārijas vietā problēma atrisināta pilnībā, izgriežot un nomainot bojāto posmu, un dienas laikā plānots ūdensapgādi pilsētai atjaunot caur šo ūdensvadu. Tāpat šajā vietā uzklāts ceļa segums, kas nav pagaidu, bet pastāvīgs.

Pirms dažiem gadiem gan šajā posmā veikti ceļu remonti, tomēr šis ūdensvads, kas būvēts pirms 102 vai 103 gadiem, nav mainīts. “Rīgas ūdens” pārstāvis skaidro, ka ūdensvadi pilsētā tiek monitorēti, datu materiāls analizēts un ūdensvadi arī remontēti. Analīze gan liecina, ka tuvākajās desmitgadēs vairāki šo ūdensvadu posmi būs jāmaina. Turklāt uzņēmumam ir datorsistēmas, kur redzamas, kurā gadā un no kāda materiāla bijis būvēts katrs konkrētais ūdensvads.

Tikmēr Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzēvičs atzīst, ka ūdensvadu remontdarbi prasa laiku saskaņojumiem un arī resursus. Dažreiz tas var nozīmēt kādu plānoto ceļa remontu aizkavēšanos, piemēram, kavēsies plānotā asfalta seguma maiņa Brīvības ielā.

Lai gan konkrētajā posmā ūdensvads nebija vērtēts, Rīgas Tehniskās Universitātes Nesagraujošo testēšanas metožu laboratorijas vadītājs Aivars Šveics lēš, ka tas ir no čuguna. Viņš šādu ūdensvadu raksturoja kā ļoti trauslus un jūtīgu pret svārstībām un deformācijām. Šādus ūdensvadus var ietekmēt ārējā iedarbība un palielināta vibrācija.

Šveics pieļauj, ka Berģos ūdensvadu varētu būt ietekmējuši blakus esošie lielie uzņēmumi, kur veikti būvdarbi. Tas varētu būt mainījis gruntsūdeņu spiedienu, kas savukārt radīja pazemes straumes. Turklāt šādas ūdens kustības novērst ir ļoti sarežģīti.

Ziņots, ka pirmdien, 7.decembrī, Rīgā, Brīvības un Jaunciema gatves krustojumā, plīsa liela diametra maģistrālā ūdensvads, izraisot  apjomīgu ūdens izplūdi uz ielas braucamās daļas, kā arī ūdens spiediena krišanos pilsētā Daugavas labā krasta mikrorajonu ūdensapgādes tīklā.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti