Pēc Kabanova izteikumiem NA vēršas Ģenerālprokuratūrā par naida kurināšanu

Nacionālā apvienība (NA) pēc Nikolaja Kabanova (SC) izteikumiem par dziesmu svētkiem vērsusies ģenerālprokuratūrā ar iesniegumu par naida kurināšanu, sacīja NA pārstāvji.

„Mēs esam vērsušies ģenerālprokuratūrā ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu un saukt Kabanova kungu pie atbildības par naida kurināšanu,” teica partijas ģenerālsekretārs Aigars Lūsis (Nacionālā apvienība).

NA Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Einārs Cilinskis norādīja, ka Kabanovs ar izteikumiem par dziesmu svētkiem izdarījis pārkāpumus, kas nav pieļaujami nevienam Latvijas iedzīvotājam. „Tie ir pārkāpumi, ko nevar pieļaut ne deputāts, ne kāds cits Latvijas pilsonis, tādēļ mēs domājam, ka jautājums jāskata tiesā,” norādīja Cilinskis.

Kabanovs jau vairākkārt izdarījis Saeimas Kārtības ruļļa pārkāpumus. Šoreiz Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija vērtēs Raivja Dzintara (Nacionālā apvienība) iesniegumu par Kabanova izteikumiem par dziesmu svētkiem laikrakstā „Vesti Segodnja”. Dzintars uzskata, ka izteikumi aizskar latviešu sabiedrību, kā arī tautas godu un cieņu.

Iepriekš Kabanovs sodīts par grimasēm, izsaucieniem, skaļu košļāšanu un iespējamu atrašanos alkohola reibumā darba laikā, kā arī par deputāta zvēresta pārkāpumu, piedaloties parakstu vākšanā par referenduma ierosināšanu krievu valodas noteikšanai par otru valsts valodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti