Panorāma

Lidostā pārbaudīti tikai 28 repatrianti

Panorāma

Krīzes pabalstiem cilvēki piesakās gausi

«Pavasara tīrīšana» Mežaparkā

«Pavasara tīrīšana» Mežaparkā – apkaimes biedrība ceļ trauksmi par izciršanu

Kaili celmi un zaru kaudzes. Šādas ainas vērojamas Mežaparkā gar rīdzinieku iecienītajiem pastaigu celiņiem.   Parka apsaimniekotājs skaidro, ka tie ir teritorijas sakopšanas darbi, bet apkaimes biedrības aktīvisti ceļ trauksmi, ka zudībā iet unikālas dabas vērtības.   

Mežs vai parks? Kas tad īsti ir Mežaparks? Šobrīd sadūrušās divas atšķirīgas ideoloģijas! Divi dažādi redzējumi par to – kas šeit ir galvenā vērtība? Dabas daudzveidība? Bet varbūt šīs lepnās priedes? Un dabas daudzveidību var upurēt, lai priedes saglabātu?  

Tie ir meža ainavas kopšanas darbi - tā notiekošo Mežaparkā skaidro Rīgas pašvaldības uzņēmums “Rīgas meži”, kas apsaimnieko šo teritoriju.

Saskaņā ar iepriekš izstrādātu meža apsaimniekošanas plānu tiek izcirsti krūmi un invazīvie lapu koki, piemēram, kļavas, kas apdraudot šī parka galveno vērtību – staltās priedes.

Zem zāģa nonākušas arī dažas priedes, bet tikai gadījumos, ja tās traucējušas citām – vecākām un bioloģiski vērtīgākām priedēm.

“Priežu mežs Mežaparkā ir samērā unikāla vieta. Šeit ir liela koncentrācija ar bioloģiski veciem priežu kokiem, no kuriem daudzi ir tuvu 200 gadu vecumam,” skaidroja SIA “Rīgas meži” Mežsaimniecības daļas vadītājs Jānis Ģērmanis.

“Šeit ir blakus gandrīz viena izmēra koki – kļava un priede. Priedei ir tuvu pie 150 gadiem, kļavai – 34-40. Izmērā viņas ir gandrīz vienādas. Un no apakšas visi priedes zari, kas ir kļavas pusē ir sausi,” piemēru izrādīja Ģērmanis.  

“Priežu vārdā, to priežu, kas šeit augušas jau 200 gadu vai vairāk, ir jāupurē šie lapu koki. Tas ir nenoliedzami,” sacīja Ģērmanis. 

Pretējās domās ir Mežaparka attīstības biedrības pārstāvji. Aktīvisti satraukušies, ka pēc koku izretināšanas vecajām priedēm būs grūtāk turēties pretī vētrām, kā arī par smagās meža tehnikas izmantošanu parka teritorijā, kas bojā zemsedzi un rada eroziju.

Taču galvenais biedrības pārmetums – “Rīgas meži” pret parku izturas kā pret mežistrādes teritoriju, nevis parku, un uzņēmuma īstenoto kopšanas darbu rezultātā tiek iznīcinātas citas unikālas dabas vērtības, ainavu noplicinot, nevis izkopjot.

“Šī vieta, kur mēs atrodamies, šī bija viena no visainaviskākajām vietām parkā. Diemžēl jāsaka – bija. It īpaši rudeņos. Šeit bija daudz pieaugušu kļavu, kas bija stādītas gar šo celiņu. Brīnišķīga ainaviska vieta.

Skaidrs, ka mežs ir jākopj, bet nevar pieiet vienādi visā teritorijā,” pauda Mežaparka attīstības biedrības pārstāvis Kaspars Gailītis.

Šobrīd ciršanas darbi Mežaparkā vairs nenotiek. Tos plānots atsākt rudenī, bet pirms tam, vasarā, “Rīgas meži” sola veikt iedzīvotāju aptauju par aspektiem, kas būtu jāņem vērā, turpinot Mežaparka ainavas kopšanas darbus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti