Sadaļas Sadaļas

Aktuāli

Palielinājies naudas apmērs, kas atgūts no uzturlīdzekļu nemaksātājiem

Aktuāli

Jānis Bordāns: Mēs rūpēsimies par cilvēku un nevis par to, ka valstij nāk nauda

PARTIJAS VIZĪTKARTE. Latvijas centriskā partija.

Partiju vizītkartes: 6. saraksts - Latvijas Centriskā partija

Latvijas Centriskās partijas pirmsākumi meklējami 2005. gadā, kad tika nodibināta „Vislatvijas partija 21. gadsimts”.

2009. gadā bija neveiksmīgs mēģinājums izveidot jaunu politisko partiju - Uzņēmumu reģistrs atteicās reģistrēt nepietiekamā dibinātāju skaita dēļ.

Nereģistrētās partijas veidotāji nomainīja „Vislatvijas partija 21. gadsimts” nosaukumu uz „Tautas kustība Solidaritāte”. 2016. gada vasarā partijas nosaukums tika vēlreiz mainīts.

Pašvaldību vēlēšanās 2017. gadā Latvijas Centriskā partija startēja tikai vienā pašvaldībā, taču tās pārstāvji netika ievēlēti.

Kandidāti

13. Saeimas vēlēšanām pieteikti 22 kandidāti. Sākotnēji partija bija pieteikusi 23 kandidātus. Partijas priekšsēdētājs Aivars Silinieks no saraksta tika svītrots, jo ir tiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu.

Atpazīstamākais no partijas pieteiktajiem kandidātiem ir Zemgales saraksta līderis Edvīns Puķe, kurš iepriekš vēlēšanās kandidējis no Latvijas Krievu savienības saraksta un dēvēts par Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam pietuvinātā baikeru kluba „Nakts vilki” Latvijas nodaļas vadītāju.

Ar pirmo numuru Kurzemē startē Dainis Grabovskis, Rīgā – SIA „Možums Pro” uzraugs Andžejs Zdanovičs, bet Vidzemē – students Vazgens Sorokins. Latgales saraksta līderis ir bezdarbnieks Georgijs Sokolovskis.

Programma

Latvijas Centriskā partija uzsver Latvijas ģeogrāfisko novietojumu un saredz Latviju kā tiltu, kas savieno austrumus un rietumus.

Tādēļ ārpolitikā partijas mērķis ir atteikšanās no dalības jebkādos militāros blokos, tostarp NATO  un Latvijas bruņoto spēku līdzdalības operācijās ārpus valsts robežām.

Ārpolitikai jābūt vērstai uz draudzīgu un abpusēji izdevīgu attiecību atjaunošanu ar visām kaimiņvalstīm. Piedāvā mainīt valsts konstitucionālo iekārtu, ieviešot duālu prezidentālu republiku, un piešķirt vēlētājiem tiesības atsaukt uzticību zaudējušus deputātus.

Gatavojas atjaunot nacionālo valūtu – latu, ieviest valsts monopolu stratēģiskajās nozarēs, atjaunot un radīt jaunus valstij piederošus rūpniecības un lauksaimniecības uzņēmumus, kā arī aizliegt lauksaimniecības zemes pārdošanu ārzemniekiem.

Partija sola nodrošināt pabalstus ģimenēm, kuru komunālo pakalpojumu maksājumi pārsniedz trešdaļu ģimenes ienākumiem. Paredz aizliegt okultu uzskatu popularizēšanu, popularizēt tradicionālās vērtības un iestāties pret viendzimuma laulībām. Partijai ir vairāki konti dažādos sociālajos tīklos, taču liela daļa no tiem ir pasīvi un netiek izmantoti diskusijām ar vēlētājiem. Aktīvākais dažādos sociālajos tīklos ir jau pieminētais Edvīns Puķe.

Finanses

Latvijas Centriskā partija pieder pie trūcīgākajām partijām, kas startē vēlēšanās. Kopš aizvadītā gada jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām tā ziedojumos saņēmusi tikai 50 eiro no Aleksandras Silinieces. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja datu bāze liecina, ka šogad partijai nav ienākumu no biedru naudām. 2017. gadā tā biedru naudās saņēmusi 195 eiro, bet ziedojumos 1153 eiro.       

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt