Pārbauda ASV aizturētās Krievijas aģentes iespējamu saistību ar Latviju

Latvijas Drošības policija (DP) sākusi pārbaudi par ASV apsūdzētās Krievijas aģentes Marijas Butinas iespējamo saistību ar Latviju, apstiprināja DP.

Butina kopš 2013.gada sociālajā tīklā "Instagram" ievietojusi fotogrāfijas, kurās redzama demonstrējam šaujamieročus.

Tāpat viņa 2013.gadā jūnijā ievietojusi fotogrāfiju, kurā redzama Latvijas nacionālās aviokompānijas "airBaltic" lidmašīna.

Butina pie šīs fotogrāfijas komentējusi, ka "pirmo reizi lidoju ar lidmašīnu, kurai ir propelleri, no Tallinas uz Rīgu. Nedaudz ir bail. Turbulence sagaida pilnā krāšņumā". Viņai kopš 2015.gada nav jaunu ierakstu sociālajā tīklā "Instagram".

DP aģentūrai LETA apstiprināja, ka Butina līdz šim nebija nonākusi DP redzeslokā, tomēr vienlaikus DP redzeslokā kopumā atrodas ar Krieviju saistīti tā sauktās praktiskās šaušanas entuziasti. DP šobrīd pārbauda minētās personas iespējamu saistību ar Latviju.

DP norādīja, ka praktiskās šaušanas nodarbības, ar kurām saistīta arī Butina, sagatavo personu kaujas ieroču pielietošanai dinamiskos apstākļos, piemēram, stresa situācijās, tālās distancēs, kustībā un dažādās šaušanas pozīcijās.

Šādas prasmes potenciāli iespējams pielietot arī kaujas situācijās.

Bruņotā konflikta Austrumukrainā pieredze rāda, ka to apguvušie bija viena no sabiedrības grupām ar paramilitāra rakstura iemaņām, kura aktīvi iesaistījās karadarbībā separātisko grupējumu rindās, piebilda DP.

Ar ieroču aktīvismu sākās arī Butinas ceļš uz procesu ietekmēšanu ASV. Pirms vairākiem gadiem viņa iefiltrējās Nacionālo strēlnieku organizācijā, kas zināma kā Republikāņu partijas lielākais sponsors. Tolaik Butina un viņas sabiedrotie pieņēma, ka ASV prezidenta vēlēšanās uzvarēs republikāņi, kas tradicionāli zināmi kā agresīvi noskaņoti pret Krieviju. Viņas mērķis tāpēc bija - izmantot saiknes ar augsta ranga republikāņiem, lai panāktu draudzīgākas attiecības starp abām valstīm.

Viņai norādes deva Krievijas Centrālās bankas vadītāja vietnieks Aleksandrs Toršins, kurš Putinu pazīst personīgi. Bet no amerikāņu puses plānu atbalstīja Pauls Eriksons – Amerikāņu konservatīvās apvienības biedrs. Plāns tapa vēl pirms par savu kandidatūru paziņoja Tramps. Proti, viņi vēlējās ietekmēt politiku, neatkarīgi no tā, kurš ir prezidents.

Bet kad Tramps kļuva par ticamāko kandidātu, Butina piedalījās viņa pasākumos un pat tika pie jautājuma uzdošanas, vaicājot, vai Tramps vēlēsies turpināt sankcijas pret Krieviju. Tobrīd topošais ASV prezidenta kandidāts atbildēja: "Es zinu Putinu, mēs labi satiksim. Man neliekas, ka vajag sankcijas. Es tiešām ticu, ka labi satiksim."

Eriksons vēlāk nosūtīja e-pastu Trampa kampaņas darbiniekam, piedāvājot nodibināt slepenu sakaru kanālu ar Kremli. Šāda iespēja noraidīta, tomēr vēlāk Butina satikusi Trampa dēlu. Par to, kas notika tālāk, ir tikai minējumi. Taču pēc Trampa uzvaras Butina lielījās par savu iesaisti Trampa un Kremļa saikņu veicināšanā.

Tagad Butina savu vainu noliedz - viņa nav Krievijas valdības aģents un nav vainīga apsūdzībās, kas pret viņu izvirzītas. Pats galvenais - viņa ir jauna studente, kas cenšas izveidot dzīvi Amerikā.

Šobrīd Krievijā uzsākta aktīva Butinas aizstāvības kampaņa. Viņu apcietinājumā apmeklējuši arī krievu diplomāti.
 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti