Dienas ziņas

Dabas untumi smiltsērkšķu ražu nav ietekmējuši

Dienas ziņas

Jauna satiksmes drošības kampaņa «Nebrauc autā»

Neņemot vērā iebildumus, atļauj pārkraut ogles Karostā

Par spīti iedzīvotāju iebildumiem atļauj pārkraut ogles Karostā

Neskatoties uz iedzīvotāju iebildumiem, Valsts vides dienesta Liepājas reģionālā vides pārvalde šonedēļ izsniegusi B kategorijas piesārņojošas darbības atļauju SIA “Karosta LP”, kas blakus Karostas kanālam plāno pārkraut ogles. Savukārt liepājnieki baidās, ka tas pasliktinās gaisa kvalitāti. Atļaujas izsniegšanu daļa iedzīvotāju jau plāno apstrīdēt tiesā, kā arī neizslēdz iespēju rīkot protesta akciju.      

Šī gada jūnijā Liepājā notika sabiedriskā apspriešana par piesārņojošas darbības atļaujas izsniegšanu uzņēmumam “Karosta LP”, kas gada laikā plāno pārkraut 800 000 tonnu ogļu, tās uzglabājot kaudzēs zem klajas debess. Atnākušie iedzīvotāji norādīja, ka tas ir meitasuzņēmums firmai “Ekers stividors LP”, kas Liepājā jau nodarbojas ar ogļu pārkraušanu un kā rezultātā, pēc liepājnieku domām, ostas tuvumā māju palodzes regulāri klāj melni putekļi, kas tiek arī ieelpoti.

Līdz ar to vēl vienu ogļu pārkraušanas terminālu pilsētā šie iedzīvotāji negribēja un pret atļaujas izsniegšanu savāca nepilnus 2000 parakstu.

Tomēr Liepājas reģionālā vides pārvalde pieņēmusi “Karostai LP” labvēlīgu lēmumu.

Valsts vides pārvaldes Liepājas reģionālās vides pārvaldes direktors Ruslans Pečulis skaidroja, ka “uzņēmums apliecināja, ka izpildīs visas likumdošanas normas, un, ņemot vērā nevainības prezumpciju un to, ka viņi vēl neko nav piesārņojuši, mums nav tiesību neizsniegt atļauju”.

Liepājas reģionālā vides pārvalde arī atzinīgi vērtē jau pieminētā “Karosta LP” mātesuzņēmuma “Ekers stividors LP” regulāri veikto ogļu kaudžu laistīšanu, novēršot to putēšanu.

Tāpat tiek uzsvērts, ka, neskatoties uz izsniegto atļauju, “Karosta LP” vēl nevar sākt darbu, pirms nav izpildījusi virkni nosacījumu, piemēram, izstrādājusi rīcības modeli stipra vēja gadījumā un izveidojusi putekļu monitoringa sistēmu.

 “Tad sekos plānveida un neplānveida pārbaudes, lai pārliecinātos par viņu darbību. Atļauja ir izsniegta, bet mums ir tiesības rosināt atļaujas apturēšanu,” uzsvēra Pečulis.

Aktīvāko protestētāju pārstāve – liepājniece Kristīne Dzelme otrdien, 13.augustā, apliecināja gatavību atļaujas izsniegšanu apstrīdēt tiesā.

“Mēs redzam, ka sabiedrības viedoklis netiek ņemts vērā. Acīmredzot risināsim šo jautājumu tiesiskā ceļā, arī ar protesta akcijām, lai mūs beidzot sadzird. Ja mūs nedzird sarunu ceļā, tad domāsim par cita veida metodēm,” solīja Dzelme.

Viedokli pret ogļu pārkraušanu Karostā vides pārvaldei iesniedzis arī viens no Liepājas uzņēmumiem “Baltic Transshipment center”, kas nodarbojas ar graudu pārkraušanu teritorijā, kurai blakus grasās kraut ogles.

Vai ir plānots apstrīdēt izsniegto piesārņojošas darbības atļauju, uzņēmums gan pagaidām atsakās komentēt, jo par šo jautājumu vēl lemšot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti