Par pensijām parakstījušies vismaz 90 tūkstoši

Par pensiju indeksēšanu parakstījušies vismaz 90 tūkstoši iedzīvotāju. Tā šorīt LTV raidījumam “Labrīt, Latvija!” sacīja Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) priekšsēdētājs Andris Siliņš.

Plānots, ka to skaits varētu būt vēl lielāks, jo nav pieskaitīti pēdējo dienu savāktie paraksti, klāstīja Siliņš. Jau trešdien savāktos parakstus plānots nodot Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai.

Siliņš uzsvēra, ka no valdības puses šajā jautājumā tiek gaidīta konkrēta rīcību vistuvākajā laikā, jo situācija esot dramatiska, īpaši lauku pensionāriem.

15.aprīlī notikšot LPF valdes sēde, kurā arī tikšot lemts par iecerētajiem pasākumiem, ja valdība pensionāru prasības neuzklausīs.

Ja pensiju indeksēšana nenotiks, pensionāri maijā iecerējuši Rīgā rīkot protesta akcijas, šorīt arī LNT raidījumam "900 sekundes" teica Siliņš.

Kā konkrētu rīcību viņš minēja vismaz mazo pensiju indeksēšanu jūtamā apjomā. Pēc LPF aprēķiniem, visu pensiju indeksēšanai būtu nepieciešami aptuveni 20 miljoni latu.

Siliņš skaidroja, ka protesta akcijas, ja tās notiks, būšot miermīlīgas, un Rīgā ierastos ar plakātiem "bruņoti" pensionāri.

Jau ziņots, ka februārī LPF domes sēdē vienojās sākt parakstu vākšanu par pensiju indeksācijas atsākšanu no šā gada oktobra.

Premjerministrs Valdis Dombrovskis pagājušajā nedēļā pēc tikšanās ar LPF žurnālistiem paziņoja, ka jautājumu par pensiju indeksēšanu jau šogad varētu pārskatīt pēc pirmā pusgada, kad būs redzams, kāda situācija ir sociālajā budžetā.

Savukārt finanšu ministrs Andris Vilks Latvijas Radio izteicās, ka pensiju indeksācijai šogad varētu atvēlēt tikai dažus miljonus latu, tādējādi šāds solis šogad būtu vairāk pozitīvs žests.

Turpmākajos gados pensiju indeksācija plānota atbilstoši inflācijai. Pensiju indeksācija ar atpakaļejošo datumu, kā to prasa LPF, nav plānota.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti