Dienas ziņas

Turpina meklēt Gaujmalā pazudušo meitenīti

Dienas ziņas

Dienas ziņas

VID aiztur vairākas amatpersonas

Par pārkāpumiem akcizēto preču iznīcināšanā aizturētas piecas VID amatpersonas

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde (IDP) ar citu VID struktūrvienību un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) atbalstu atklājusi pārkāpumus akcizēto preču iznīcināšanā. Aizturētas piecas VID Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes amatpersonas un trīs privātpersonas.

Personas aizturētas aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, dokumentu viltošanu, nelikumīgu akcīzes preču apriti lielos apmēros personu grupā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Veiktas vairāk nekā 15 kratīšanas divos kriminālprocesos, informēja VID.

Aizturētās personas īstenojušas nelikumīgas darbības saistībā ar atsevišķiem komersantiem piederošu akcīzes preču iznīcināšanas procesu, skaidroja VID IDP direktors Aigars Prusaks.

Izmeklēšanas laikā pie minētajām personām atrastas lielas skaidras naudas summas, tabakas izstrādājumi, kā arī vairāk nekā 1900 dažādu alkoholisko dzērienu pudeļu.

"Jāatzīmē, ka palīdzību atklāt noziedzīgās darbības izmeklēšanas procesa laikā sniedza privātajā sektorā strādājošie komersanti, kas paātrināja nelikumīgo darbību atklāšanu, jo arī akcīzes preču apritē iesaistītajiem Latvijas un ārvalstu uzņēmējiem ir būtiska iekšējo kontroles sistēmu efektivitāte un godīga komercdarbības prakse Latvijā" norādīja Prusaks.

Trīs no aizturētajām personām tūlīt pēc aizturēšanas nolēma pārtraukt darba attiecības ar VID, taču tas šīs personas neatbrīvo no atbildības.

Pārējās divas personas atstādinātas no darba pienākumu veikšanas VID un tiesa tām piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu.  Pārējām aizturētajām personām piemēroti citi ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

VID pārstāvis Andrejs Vaivars par aizturētajiem
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

VID pārstāvis Andrejs Vaivars norādīja: “Šis ir rezultāts pēdējo trīs gadu laikā veiktajiem pasākumiem, lai stiprinātu iekšējo kontroli dažādu koruptīvu darījumu izskaitļošanai un attiecīgi arī vainīgo pieķeršanai. No vienas puses, protams, ir skumji apzināties, ka joprojām šādi cilvēki ir strādājuši Valsts ieņēmumu dienestā. No otras puses, paužu gandarījumu, ka šis rūpals ir izskausts un tas vairs nav iespējams.”

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norādīja, ka VID ir ieviesis visaptverošu riskos balstītu darbinieku pārbaudes sistēmu, sākot no pieņemšanas darbā un turpmāk ik gadu. Caur analīzi un operatīvo darbu tiek izskaitļoti negodprātīgie darbinieki. VID IDP strādā ciešā kontaktā ar prokuratūru un KNAB, izmeklēšana tiek veikta skrupulozi, tas prasa laiku, bet rezultāts neizpaliek.

"Apzinoties korupcijas riskus valsts pārvaldē, VID ir ieviesis efektīvu iekšējās drošības sistēmu, un tas ir devis augļus. Tas, ka mēs šodien korupcijas apkarošanas kontekstā apspriežam situāciju tieši VID, nozīmē nevis to, ka VID ir vienīgā valsts iestāde, kur šādi riski ir, bet gan to, ka mums ir sistēma, kā tos izskaust, un mēs esam gatavi par to runāt," norādīja Jaunzeme.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt